Незалежна громадсько-політична газета

П’ятнадцять років на мистецькому небосхилі сяє ветеранська зірка

Белоош-1..

Учасники народного аматорського хору ветеранів війни та праці “Дзвони пам’яті” районного будинку культури – зрілі літами, але юні душею. І хоч вже посріблила їхні скроні сивина, а за плечима тисячі кілометрів пройдених життєвих доріг, на сцені ці “хлопці” та “дівчата” дадуть фору значно молодшим колегам.

Нещодавно колектив відзначив п’ятнадцятиріччя творчої діяльності. З цією радісною датою ювілярів тепло привітали давні шанувальники, рідня, друзі, депутати, представники влади району, міста. Навзаєм хористи віддячили присутнім у залі піснею, щирою, як саме їхнє життя. Співали вони про воєнні лихоліття, котрі довелося зазнати в дитинстві, юності, нелегку долю народу, любов до Батьківщини, матері. Втамувавши навіяні давніми споминами внутрішні переживання, випалювали веселих жартів. Адже попри звідані біди, злидні, негаразди, зберегли в душі невичерпне джерело добра, яким повсякчас радо діляться з усіма довкола.

 

Розпочали концерт наймолодші аматори краю, ансамбль “Веселка”. Позитивні, жовтенькі “курчатка” потішили глядачів гарними танцювальними номерами. Затим під гучні оплески на сцену вийшли винуватці свята. Овації не стихали… Для сивочолих ветеранів чути їх було найбільшою приємністю, найкращим дарунком. Підбадьорені загалом, тамуючи втому, вони зуміли розчулити всіх лірикою пісні, а згодом нею ж звеселити. Чудові вокальні презенти підготували для колег працівники районного будинку культури. Не бракувало також і вітальних слів, квітів, які заслужено отримували ювіляри.

Звертаючись до учасників колективу, голова районної ради Віктор Сус відзначив їхню працьовитість, стійкість духу, вміння радіти кожному прожитому дню, побажав залишатися таким й надалі.

– Не секрет, що ви пройшли чималий життєвий шлях, робили історію нашого краю. Але, вийшовши на заслужений відпочинок, не склали руки, не сидите вдома, йдете до людей, даруєте їм пісню… Від імені депутатського складу, себе особисто, щиро від душі вам зичу міцного, хорошого здоров’я, гарного настрою, щоб люди, які оточують вас сьогодні, завжди приносили радість і задоволення.

У свою чергу перший заступник голови районної державної адміністрації Олександр Михалік подякував хористам за важку, рутинну працю, що вони виконують – прославляють піснею наш район.

Не був скупим на щирі привітання також міський голова Василь Бондар. Від імені самоврядного органу він нагородив колектив народного аматорського хору ветеранів війни та праці “Дзвони пам’яті” за збереження пісенних традицій, високу виконавську майстерність, значний внесок у культурний розвиток міста Каменя-Каширського, відданість справі цінною відзнакою.

Щирі вітання лунали з вуст депутата районної ради Світлани Сидорук.

– Батьки — це наша цінність… Дякую вам, за вашу батьківську любов. Нехай ваші сім’ї огортаються теплом радості та добра, любові ваших дітей, онуків, правнуків. Від себе особисто хочу побажати: нехай ваші репетиції будуть веселими, шумними, цікавими, бо це сходинки до нових вершин, а ваші концерти будуть грандіозними.

Поет, прозаїк, автор гімну міста Каменя-Каширського, голова районного відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів Віталій Нестерук теж вручив подарунок хористам:

– Сьогодні ми почули не тільки душу поета, кобзаря, барда, композитора. Ми почули душу цілого співочого колективу, душу тих людей, які віддають на ниві мистецтва і культури все те, чого вони досягли за свої роки. Тож дозвольте мені щиро подякувати їм за їх нелегкий шлях, побажати міцного здоров’я, довгих років життя.

Начальник відділу культури РДА Євгенія Сидорчук порівняла ветеранів з оспіваними ними волошками, такими ж гарними, молодими. Додавши, що нині немає в залі людини, в якої не защеміло серце, не стрепенулася душа від чудового співу колективу.

Але разом із приємними відчуттями, отриманих від споглядання грандіозного концерту, настає сумне розуміння того, що ветерани – не вічні. Відходять вони у кращий світ. Не діждалися сьогоднішнього свята аматори сцени Петро Іванович Сотник, Валентина Іванівна Боярчук, Борис Степанович Біб, Євгенія Карпівна Тадайчук, Павло Стахович Голян, Микола Артемович Харченко, Віктор Іванович Бігун, Герман Трофимович Мальчук, Василь Іванович Леснік, Лідія Пилипівна Роздяловська. Стрічати мить слави “Дзвонів пам’яті” випадає також і без художнього керівника хору Тетяни Дмитрівни Смолярчук – багатогранної, талановитої людини, професіонала, котра зуміла направити колектив у потрібне русло, допомогла досягти небувалих творчих висот. Світла їй пам’ять!!!

Насамкінець додамо, що у фойє районного будинку культури цього дня демонструвалася фотовиставка “У круговерті життя” зі світлинами колективу.

Олександр ПРИЙМАК,

фото автора.

 

Засяяла зірка народного аматорського хору ветеранів війни та праці “Дзвони пам’яті” на районній сцені вже далекого 2003 року, завдяки старанням Заслуженого працівника культури України Євгенії Михайлівни Смолярчук. Відтоді лине ветеранська пісня по всіх усюдах: на місцевих і обласних сценах, у великих залах і тихому, сімейному колі. Своїм співом учасники колективу додають наснаги жити одноліткам, поминають тих, хто відійшов у вічність, вшановують бійців, які боролися із лютим ворогом у роки Другої Світової війни, відомих українців. Згадати хоча б грандіозний концерт, що відбувся в урочищі Лопатень, з нагоди 70-тої річниці Перемоги над нацизмом у Європі.

З перших днів створення колективу вела його учасників до небокраю творчої слави перший художній керівник, Заслужений працівник культури України Тетяна Дмитрівна Смолярчук. Опісля передчасної смерті Тетяни Дмитрівни вміло продовжують розпочату справу молоді професіонали Лідія Сацик і Дмитро Смолярчук.

За п’ятнадцять літ хористи стали один для одного справжньою родиною. Для частини учасників це не просто красиві слова, а дійсність. Нині у хорі ветеранів пліч-о-пліч співають подружжя Петро Федорович і Марія Єрмолаївна Лук’янчуки, Іван Степанович та Ніна Іванівна Грисюки; рідні брат і сестра Леонід Мефодійович Кадіра та Ніна Мефодіївна Станська; мама та син Софія Севастянівна Шульган і Микола Дмитрович Шульган. Вторять їх мелодійним голосам  Валентин Іванович Бутель, Володимир Степанович Чабан, Галина Іванівна Христенко, Катерина Максимівна Проскуріна, Надія Григорівна Шилік, Федір миколайович Колошук, Надія Юхимівна Цюрик, Єва Дементіївна Вахарик, Павло Васильович Бащук, Іван Омелянович Кадіра, Павло Анатолійович Василевський.

 

Please enter banners and links.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *