Незалежна громадсько-політична газета

Побували на Європейському святі професій

єВивести на новий рівень підготовку фахівців стараються з року в рік педагоги ДПТНЗ «Камінь-Каширське ВПУ». Задля цього училище покращує матеріально-технічну базу, бере участь у різноманітних конкурсах, працює з міжнародними партнерами.

 

Так, завдяки участі у міжнародному гранді Камінь-Каширське ВПУ має тепер найновіше (2017 рік випуску) та найсучасніше електрогазозварювальне обладнання австрійського виробництва. На ньому вже майже рік навчаються майбутні фахівці, які, завдяки такій підготовці, не лише в Україні зможуть достойно конкурувати у майстерності, а й за кордоном.

Співпрацюючи із естонськими партнерами, працівники Камінь-Каширського ВПУ переймають викладацький досвід, напрямки розвитку професійної підготовки у різних країнах. Безпосередньо в Естонії, Грузії.

У рамках такої міжнародної співпраці викладачі нашого ВПУ на запрошення тих же естонських партнерів — Центру професійної освіти Валгамаа (директор Маргус Ояотс) —  побували на грандіозному святі професій європейського рівня. Як розповідає методист Наталія Мельник, звідти вони привезли надзвичайно цінний багаж інформації, який тепер слугуватиме орієнтиром у підготовці майбутніх фахових робітників. Це був чемпіонат Європи професійної майстерності EuroSkills. Відбувався він в столиці Угорщини Будапешті.

— Даний конкурс міжнародного значення є регіональною версією професійних змагань WorldSkills та проходить кожні два роки в одній із країн Європи. Найбільш талановиті молоді професіонали європейських країн змагаються в цьому конкурсі навичок. Цьогоріч у чемпіонаті EuroSkills взяли участь представники 28 країн у 37 номінаціях з різних напрямків: інформаційні та комунікаційні технології, виробничі та інженерні технології, будівництво, транспорт і логістика, соціальні та особисті послуги, творче мистецтво та мода, — розповідає методист Наталія Мельник.

Разом з нею побували на цьому грандіозному чемпіонаті старший майстер Ігор Гордій, викладач Андрій Величко. Побувавши на цьому конкурсі, наші викладачі отримали масу цікавої та корисної інформації. Адже вони мали змогу відвідати численні виставки, конференції та інші професійні заходи.

— Загалом такий захід для європейців це — виняткова можливість обмінюватися інформацією та найкращими практиками щодо промисловості, освіти та створення нових партнерських відносин. Для конкурсантів – це можливість заявити про себе, для роботодавців – приглянути потрібного фахівця. Поряд з цим такий захід (а я порівняла б його із Євробаченням) популяризує робітничі професії серед учнівської молоді. Відбувався він впродовж трьох днів і за цей час EuroSkills відвідали більше 80 000 угорських школярів, — розповідає Наталія Мельник.

Зрештою, така популяризація не завадила б і для української молоді. Адже робітничі професії у нас, на відміну від того як у Європі, не вважаються престижними, хоча є більш оплачуваними. І однією із причин цього може бути й те, що Україна не бере участь у цьому міжнародному чемпіонаті. Цього разу наші викладачі побували на EuroSkills завдяки естонським партнерам. І тепер вони щиро сподіваються, що в недалекому майбутньому у них буде можливість потрапити на нього в якості учасників. Адже, за словами викладачів Камінь-Каширського ВПУ наші фахівці також можуть показати високий рівень підготовки та  професіоналізму.

Тетяна Приходько.

Please enter banners and links.

ПУБЛІКАЦІЇ
Tagged

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *