Незалежна громадсько-політична газета

Життя її – то доля педагога

Макарчук В.А. слово про колегу на 4.10...“Моя доля – то моє життя. А життя моє – то доля педагога” – саме ці слова можна вважати життєвим кредом Валентини Андріївни Макарчук, викладача історії Камінь-Каширського ВПУ, яка багато десятиліть віддала шляхетній справі в ім’я найсвятішого на землі – навчання і виховання дітей.
Кажуть, що праця педагога споріднена з працею хлібороба – із зернини добра і справедливості вирощує він душу людини, із цеглини знань складає її розум.

Народилася Валентина Андріївна у селі Видерта. Закінчила у 1976 році Луцький педагогічний інститут імені Лесі Українки за спеціальністю “вчитель історії та суспільствознавства”. У серпні 1977 року, вперше переступивши поріг училища, залишилась тут працювати назавжди. 41 рік вона самовіддано виховувала та формувала гідне поповнення робітничої зміни. Всі ці прекрасні роки вона віддала училищу, несла свою нелегку ношу крізь десятиліття. Глибоке знання своєї справи, високе почуття обов’язку, постійний творчий пошук – все те, на чому зростав авторитет викладача.
Є люди, поруч з якими краса, життя і радість. Вони допомагають піднятися, аби йти у ногу з часом, вибрану справу перетворити в джерело щастя. Зразу ж притягують до себе якоюсь внутрішньою силою, душевним теплом. У погляді їхніх уважних очей, привітній посмішці, теплих інтонаціях мови – людська щирість і доброта.
Стиль роботи Валентини Андріївни педагоги вважають зразком професіоналізму, життєвого оптимізму, толерантності. Вона передала свій педагогічний досвід молодим викладачам. Постійно допомагає учням вистояти у важку хвилину, оптимістично оцінювати обставини, що склалися. Виявляє такт і розуміння, ніколи не принижує, бо, насамперед, поважає і любить своїх вихованців. Валентина Андріївна уміє знайти до кожного свій «ключик» і зацікавити їх предметом.
Нею організований краєзнавчий гурток, в рамках якого учні вивчали історію свого краю та представляли дослідницькі матеріали.
За багаторічну творчу працю Валентина Андріївна нагороджена знаком «Відмінник освіти України», грамотами Міністерства освіти і науки України, подяками обласної та районної держадміністрацій. Але найголовніша і найвища її нагорода – шана та любов колег і учнів, батьків – усіх, з ким зводила доля.
Прийшла пора і Валентина Андріївна вирішила піти на відпочинок. Дирекція училища, педагогічний та учнівський колективи щиро їй дякують та низько вклоняються за плідну працю, вагомий внесок у підготовку освіченої сучасної робітничої молоді.
Нехай усе хороше, зроблене з душею та натхненням, повертається до Вас, шановна Валентино Андріївно, сторицею. Нехай оптимізм, віра, надія допомагають Вам долати всі труднощі, нехай удача стане Вашою невід’ємною супутницею на життєвих дорогах.
Принагідно вітаю весь педагогічний колектив училища з Днем працівника освіти. Нехай ніколи не міліє життєвий запал, хай успіхи й перемоги окрилюють нові звершення і здобутки, а педагогічна нива колоситься рясним урожаєм людської вдячності.
Любов Величко,
заступник директора з навчальної роботи ДПТНЗ «Камінь-Каширське ВПУ».

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *