Незалежна громадсько-політична газета

Жителі Камінь- Каширщини можуть оздоровитися за державний кошт

zdorovМають на це право особи, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи (перша категорія) та діти з інвалідністю внаслідок аварії на ЧАЕС.

У чорнобильському відділі управління соціального захисту населення РДА нагадують, що жителі району, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, відповідно до чинного законодавства кожного року мають право на грошову допомогу для компенсації вартості путівок в санаторії або на оздоровлення. Вже зараз організовується облік таких людей, щоб вони могли скористатися пільгою у наступному році.
— Для того, щоб скористатися правом на відпочинок та лікування у санаторіях України за державний кошт у 2019 році, жителям району слід звернутися у чорнобильський відділ та стати на облік. А встигнути зробити це потрібно до 15 жовтня, — наголошує начальник відділу Олександр Яцук.
Минулого року побували на санаторно-курортному лікуванні та відпочинку за кошти держави 505 жителів району (потерпілих від аварії на ЧАЕС першої категорії), 26 дітей з інвалідністю, отриманою внаслідок аварії на ЧАЕС. Чи не зменшиться їх кількість у наступному році, у відділі не беруться прогнозувати, хоч зазначають, що фінансування передбачається значно меншим. Попередньо обговорювалася сума, яка становить лише 49 відсотків від потреби. Як і раніше допомога перераховуватиметься безготівково одразу санаторно-курортним закладам й закладам відпочинку, що мають відповідні ліцензії.
Але від путівки можна і відмовитися. Натомість людина отримає право на грошову компенсацію. Для цього потрібно також до 15 жовтня подати заяву та копії відповідних документів в орган соціального захисту населення. До речі, у 2018 році компенсацію отримали 114 жителів району на загальну суму 54834 грн.
Тетяна ПРИХОДЬКО.

ПУБЛІКАЦІЇ
Tagged

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *