Дружні відносини між Каменем-Каширським та польським містом Мєндзижец Подляский тривають уже майже десять років. За цей час було чимало візитів представників польської сторони до нас і наших до них. Реалізовувалися цікаві освітні та культурні проекти.
Цьогоріч у серпні наші талановиті школярі за сприяння міської ради та небайдужих підприємців міста мали змогу знову відвідати польське містечко, де цікаво провели час, познайомилися із учнями місцевої спортивної школи. Масу позитиву та приємних вражень отримали діти під час відпочинку в Мєндзижец Подляский. А найбільш яскраві емоції викликав у них футбол. Українські та польські школярі зіграли дружній матч.
Цими ж вихідними польські юні спортсмени побували в гостях у Камені-Каширському. На День міста діти знову зіграли у футбол. Цього разу польська команда школярів 11-12 років зустрілася на футбольному полі із однолітками з НВК №1 та НВК №2. Кожна з команд продемонструвала свої здібності, і попри те, що хтось програв, а хтось виграв, діти потоваришували.
Вже наступного дня польські школярі зі своїми наставниками побували у навчальних закладах Каменя-Каширського. Вони були здивовані, зокрема, великою кількістю учнів у НВК №1. Адже у них, за словами Ґреґора Ковальчика, школи набагато менші. І кількість учнів зазвичай у їхніх школах не перевищує 400. Взагалі польська система освіти відрізняється від української. Наприклад, початкова школа у них охоплює з 1 по 6 клас. Далі навчання продовжується у гімназіях і триває три роки. Потім — навчання у гімназіальних школах: ліцеях, технікумах чи базових професійних школах. Як зауважили польські гості, історію і географію вони можуть вивчати двома мовами: рідною польською та англійською.
Тож і дітям, і педагогам було про що розповісти один одному. На майбутнє вони домовилися не втрачати зв’язок і продовжувати спілкування. Більше того, директор школи міста Мєндзижец Подляский Ґреґор Ковальчик та директор НВК №1 Людмила Тішкова вирішили укласти угоду про співпрацю.
Тетяна ПРИХОДЬКО.