Незалежна громадсько-політична газета

А мати жде додому сина

2У селі Велика Глуша на Любешівщині після 30-річної безнадії чекає на зустріч із сином Ігорем його 78-річна мати Антоніна Бєлокурова.
Із Афганістану повернулася пошукова група, яка зустрілася із знайденим у березні ймовірним уродженцем Любешівщини Ігорем Бєлокуровим, котрий в одному з боїв отримав контузію, поранення і потрапив у полон до супротивника. Як розповів народний депутат Сергій Куніцин, координатор робочої спеціально створеної при президенті групи, у Бєлокурова амнезія в результаті отриманої раніше контузії.
“Він пережив 30 років таких, що … Я з хлопцями щодня на зв’язку був, слава Богу, що вони повертаються. Він був контужений, коли роздягнувся – був у шрамах, його сильно били. Він пам’ятає тільки підрив на БТР, у нього на голові шрам від приклада, у нього амнезія, повна втрата пам’яті. У міру того, як спілкується з нашими хлопцями, до нього повертається пам’ять. Коли він дивився звернення мами – два слова повторював “Україна”, “мама” і плакав “, – розповів Сергій Куніцин телеканалу 112.
З тих пір, як прапорщик радянської армії Ігор Бєлокуров зник, про нього не буложодної інформації. Тож він вважався таким, що пропав безвісти.
І лише через 30 років Ігоря Бєлокурова випадково знайшли учасники української геологічної експедиції, яка здійснювала пошук водоносних пластів на території Афганістану. Геологи звернули увагу на слов’янську зовнішність чоловіка. За роки життя в Афганістані він практично повністю забув українську мову, проте зміг розповісти, що потрапив у полон до моджахедів під час бойової операції. І щоб вижити, згодом прийняв іслам, вибравши собі нове ім’я Амредіна. Також він згадав у розмові назву “Волинь”. Зробивши висновок, що він родом з цього регіону, відео з розмовою передали до Волинської організації спілки ветеранів Афганістану, яка змогла встановити особу українця і знайти його родичів. Зокрема, у селі Велика Глуша Любешівського району проживає його 78-річна мати Антоніна Бєлокурова, яка вже не очікувала побачити сина живим і навіть поставила йому на місцевому кладовищі символічну могилу.
Члени пошукової групи під час поїздки в місто Мазарі-Шаріф (провінція Балх) зустрілись із Амруддином і з його згоди відібрали біоматеріали для проведення ДНК-експертизи. «Є надія, що ДНК-експертиза підтвердить, що знайдений в Афганістані амманат Амруддин і є тим самим Ігорем Бєлокуровим, який зник безвісти 30 років тому в провінції Кандагар», – розповів голова пошукової групи Олег Чуйко інтернет-джерелу pershyj.com.
«У нашій присутності без жодного примусу Амруддин вискубнув пінцетом кілька волосин з бороди та зробив зріз жмутка волосся. Також він віддав нам свій душман – хустину, яку чоловіки носять на голові. Вона вся була просякнута його потом, тож хустина містить біоматеріали, які стануть в нагоді експертам при проведенні ДНК-експертизи. Ми упакували все в герметичні пакети, аби передати це слідчим», – розповів pershyj.com ще один член групи Олександр Денисов.

1
Зразки біоматеріалів Амруддина, який, ймовірно, є зниклим безвісти афганцем Ігорем Бєлокуровим, порівняють із зразками ДНК його мами Антоніни Бєлокурової, аби напевне визначити, що вони є рідними.
Правоохоронці Волині запевнили, що процес проведення ДНК-експертизи не затягнеться, все буде зроблено у найстисліші терміни.
Підготував Петро ПОЛІСЬКИЙ.

 

Please enter banners and links.

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *