Незалежна громадсько-політична газета

Додаткові доходи — нагода профінансувати нагальні видатки

сГарячий літній час у прямому і переносному значенні цього слова не завадив депутатам районної ради зібратися минулої п’ятниці на позачергову сесію. Така потреба обумовлена необхідністю прийняття рішень із нагальних питань, що мають невідкладний характер.

За підсумками шести місяців поточного року, поінформував присутніх начальник управління фінансів райдержадміністрації Валерій Бортнійчук, план власних доходів районного бюджету виконано на 109,7 відсотка. Із запланованих 21 млн. 651,8 тис. грн. до загального фонду надійшло 23 млн. 746,8 тис. грн., тобто більше на 2 млн. 94,9 тис. грн. Це стало можливим завдяки збільшеному надходженню коштів від податку на доходи фізичних осіб (2 млн. 2,3 тис. грн.), від плати за надання адмінпослуг (20 тис. грн.), від плати за розміщення тимчасово вільних коштів (70 тис. грн.) та надходження від орендної плати цілісних майнових комплексів та іншого майна, що знаходяться в комунальній власності (1,7 тис. грн.).
— За рахунок додатково отриманих доходів, — зазначив начальник фінуправління РДА, — 1 млн. 930 тис. грн. пропонується спрямувати на часткове поновлення кошторисних призначень головних розпорядників коштів, де згідно з рішенням районної ради від 26.02.2018 р. було зменшено асигнування у зв’язку з виділенням коштів з районного бюджету на співфінансування будівництва ЗОШ села Осівці в сумі 2 млн. 940 тис. грн., в тому числі:
відділу освіти — 1 млн. 110 тис. грн. (на збільшення кошторисного призначення з оплати праці з нарахуваннями ДНЗ);
відділу культури — 820 тис. грн на збільшення кошторисного призначення з оплати праці із нарахуваннями (по кошторису на утримання бібліотек — 402 тис. грн., будинків культури та клубів — 170 тис. грн., школі мистецтв — 248 тис. грн.).
Передбачено також виділити субвенцію з районного бюджету державному бюджету на реалізацію районної програми щодо забезпечення виконання Камінь-Каширською РДА повноважень, делегованих районною радою, у сумі 164 тис. грн. (РДА — 101 тис. грн., управління соціального захисту РДА — 40 тис. грн., управління фінансів РДА — 23 тис. грн.).
Водночас голова постійної комісії з питань бюджету Віктор Пась озвучив запропоновані до розподілу коштів зміни, ухвалені на засіданні: зняти із заробітної плати відділів освіти та культури РДА 1 млн. 930,9 тис. грн і направити їх на наступні видатки:
виготовлення проектно-кошторисної документації на дорожнє покриття с. Полиці — 130,4 тис. грн.;
районній раді — 270 тис. грн. ( в тому числі : заробітна плата — 140 тис. грн., розрахунки за проведені роботи — 60 тис. грн., допомога військовій частині А2892 — 70 тис. грн.);
центральній районній лікарні — 45 тис. грн. (розрахунки);
центру первинної медико-санітарної допомоги — 45 тис. грн (розрахунки);
ФСТ “Колос” — 15 тис. грн. (спортивні заходи);
відділу культури райдержадміністрації — 330 тис. грн. (в тому числі: заробітна плата — 100 тис. грн., розрахунки за проведені роботи (районний музей) — 230 тис. грн.);
відділу освіти райдержадміністрації — 1 млн. 75,5 тис. грн. (в тому числі: заробітна плата ДНЗ) — 300 тис. грн., премії ім. Шабліовського та голови РДА обдарованим дітям — 7 тис. грн., розрахунки — 768,5 тис. грн.);
Гуто-Боровенській сільській раді — 10 тис. грн. (для надання матеріальної допомоги Оксані Анатоліївні Мельничук на лікування дитини).
Разом з тим депутати зняли із коштів РДА, виділених їй на виконання делегованих повноважень, — 10 тис. грн., з управління соціального захисту населення РДА — 19 тис. грн., з управління фінансів РДА — 5 тис. грн. і ці кошти направили територіальному центру з обслуговування одиноких престарілих громадян (20 тис. грн.) та управлінню соціального захисту населення РДА на виплату по догляду за інвалідами (14 тис. грн.).
Усі присутні депутати, а їх цього разу прибуло на сесію 21, підтримали запропонований розподіл коштів із змінами, озвученими Віктором Пасем.
* * *
Із 1 вересня ц.р. стартує державний проект “Нова українська школа”. На його забезпечення район отримав субвенцію з держбюджету у сумі 2 млн.

сс901,813 тис. грн., які будуть використані через відділ освіти РДА.
63,9 тисячі районному бюджету передала міська рада. Ці кошти використають таким чином: 26 тис. грн. виділено райдержадміністрації для придбання лікувального харчування хворим фенілкетунорією дітям ЦПМСД; 20 тис. грн. — для облаштування пандусу у ЗОШ села Підцир’я; 14 тис. грн. — для облаштування альтанки реабілітаційного відділення терцентру; 3,9 тис. грн. — відділу культури на оплату поїздки дітей школи мистецтв визначними місцями.
Збільшено субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами на 185,6 тис. грн., яку спрямовано на поточні видатки по кошторисах ЗОШ.
* * *
Сільські ради продовжують передавати кошти із своїх бюджетів у районний бюджет на утримання трудового архіву. Нагадаємо, що ця установа створена для зберігання справ колишніх сільгосппідприємств. Як розповів голова районної ради Віктор Сус, працівники трудового архіву добре потрудилися над архівацією переданих із сільрад справ. Сьогодні тут налагоджена чітка робота з видачі документів передусім тим, хто виходить на пенсію і потребує підтвердження трудового стажу. Зрозуміло, що ця справа водночас і затратна. Передусім головна стаття видатків — на заробітну плату працівників архіву, оплату комунальних послуг. І оскільки сільські ради, передавши справи в трудовий архів, позбулися, так би мовити, зайвого клопоту, то їм і личить виділяти свою частку на утримання цієї структурної одиниці. Як правило, ряд сільських рад це розуміють і добросовісно щороку передають кошти до районного бюджету на фінансування архіву. Ось і цього разу начальник фінуправління РДА поінформував, що районному бюджетові свої кошти на зазначені потреби передали Видертська (8 тис. грн.), Видричівська (5,5 тис. грн.), Новочервищанська (6,5 тис. грн.), Ворокомлівська (6,5 тис. грн.), Броницька (7 тис. грн.) сільські ради.
Але є й такі, які, наприклад, за останні три роки (2016 — 20018 роки) не виділили на потрібну справу жодної гривні. Серед таких Бузаківська, Грудківська, Качинська, Стобихівська, Черченська сільські ради. Тож районна рада, оскільки трудовий архів є установою районної комунальної власності, уже розпочала процес підготовки до передачі справ з архіву у згадані сільські ради.
* * *
Депутати прийняли програму утримання та ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць, доріг комунальної власності у населених пунктах району на 2018 — 2022 роки. Як зазначив голова районної ради Віктор Сус, відтепер у районному бюджеті будуть передбачати кошти з метою оперативного реагування на виклики. Що мається на увазі? Цьогорічної весни на окремих шляхах району, наприклад, у напрямку на Карасин, Гуту-Боровенську, Черче склалася критична ситуація. Транспорт не міг проїхати. Тож невідкладно реагувати на такі ситуаціЇ і покликана зазначена програма.
* * *
Внесено зміни у рішення районної ради про призначення іменної стипендії районної ради імені Шабліовського. До цього часу стипендіат отримував щомісячно протягом року по 500 гривень. Отож депутати вирішили вдвічі збільшити фінансове заохочення — розмір щомісячної стипендії тепер становитиме 1000 гривень. Нагадаємо, зазначену іменну стипендію цьогоріч районна рада призначила учениці тепер вже 11 класу НВК №2 м.Каменя-Каширського Катерині Василенко.
* * *
Затверджено звіт про використання коштів резервного фонду районного бюджету за червень ц.р. Так, 14964 грн. було виділено на паливно-мастильні матеріали державній пожежно-рятувальній частині м.Каменя-Каширського “для своєчасної локалізації та ліквідації пожежі торфополя на території Броницької сільради. Доцільно зауважити, що в даному випадку загорання сталося через недбалість одного із сільських жителів. Тож чи не надто дорого вартує така халатність?!
* * *
Рішенням райради встановлено розмір кошторисної заробітної плати на 2018 рік при визначенні вартості будівництва (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт, технічне переоснащення) об’єктів за рахунок коштів районного бюджету. Він становить 7800 гривень, що відповідає середньому розряду складності робіт 3,8 для звичайних умов будівництва.
* * *
Депутати ухвалили план роботи районної ради на друге півріччя ц.р.
А також озвучили ряд запитів з важливих життєвих питань, про що ми розповімо згодом.
Звіт із сесії підготував
Петро ТРОФИМЧУК.
Фото Наталії ШУЙЧИК.

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *