Незалежна громадсько-політична газета

Поліція нова, а звички старі

1-413Якось, повертаючись із відпочинку у селі Бузаки, наше авто зупинили патрульні поліцейські. На вимогу надати посвідчення водія та страховий поліс мій друг спокійно передав документи в руки поліцейському. Та нас неприємно здивувала i насторожила нахабна поведінка одного із правоохоронців (з морально-етичних міркувань не будемо називати його ім’я), коли той, розглядаючи документи, дістав пачку цигарок та запалив біля вікна автомобіля. Дії працівника місцевої поліції ми сприйняли як неповагу до нас, некурців. Тому, щоб зафіксувати цей факт, почали знімати на відео. Та як тільки направили відеокамеру на поліцейського, той миттю опустив цигарку. 

Чи має поліцейський право палити під час виконання службових обов’язків?
Щоб отримати відповідь на запитання, ми звернулися за роз’ясненнями до Національної поліції України. За підписом першого заступника голови патрульної поліції України О.Г.Білошицького надійшов лист, у якому нам чітко повідомили, що палити під час виконання службових обов’язків поліцейському заборонено:
«Інформуємо, що згідно з абзацом 6 пункту 2 розділу ІІ Правил етичної поведінки поліцейських, затверджених наказом МВС від 09. 11. 2016 №1179 «Про затвердження Правил етичної поведінки поліцейських», під час виконання службових обов’язків поліцейському заборонено перебувати в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп’яніння, уживати тютюнові вироби під час безпосереднього виконання службових обов’язків і в невстановленому місці». Аналогічної думки дотримується й незалежний політичний експерт із Києва Ігор Руденко, який відгукнувся на наше звернення у соцмережах.
А одного разу в центрі Каменя-Каширського мені довелося побачити невтішну картину, коли невідомі особи палили на зупинці громадського транспорту, а поліцейський, що проходив повз, навіть не відреагував на порушення.
Тож публічно звертаємось до начальника Камінь-Каширського відділу поліції Валентина Чиха, аби він провів роз’яснювальну роботу серед своїх підлеглих. Шкода, що окремі працівники органу, який повинен мати бездоганну репутацію та високі професійні і моральні якості, самі ж стають порушниками законодавства та правил етики.
Богдан ЛІПИЧ.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *