Незалежна громадсько-політична газета

Припинили приймати рецепти для відшкодування за придбані ліки

74309b0e313bec8904d5510a5a19d72aЖителям району, які мають статус потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС, гарантоване право на пільгове медичне обслуговування, зокрема, на придбання лікарських засобів за пільговими рецептами. Щоправда, у межах коштів субвенції, виділеної з обласного бюджету на ці потреби. Механізм простий: отоварений аптекою виписаний лікарем рецепт людина здає в управління соціального захисту населення райдержадміністрації. Там проводять нарахування і згодом виплачують, тобто повертають затрачені на ліки кошти.

Однак, як повідомив днями редакцію начальник управління Максим Демидюк, з 12 червня управління уже не приймає рецептів від жителів району на відшкодування коштів за придбані ліки.
— Причина об’єктивна і вимушена, — пояснює Максим Максимович. — Станом на 11 червня ми вже прийняли рецептів на повну суму коштів, виділених на 2018 рік для цих потреб. Нагадаю, що відповідно до кошторису на 2018 рік передбачено 2 млн 887,1 тис грн., в тому числі відповідно до п.1 розділу ІV Порядку обсяг відшкодування витрат за надання послуг з безкоштовного зубопротезування визначається у розмірі до 10 відсотків від загального обсягу асигнувань, затверджених у відповідних місцевих бюджетах на надання пільг на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на відповідний бюджетний період. Таким чином на відшкодування витрат за придбані лікарські засоби за пільговими рецептами на 2018 рік виділено 2 млн 598,39 тис грн. Відповідно до плану асигнувань передбачено наступний щомісячний їх розподіл: січень-березень — по 216540 грн., квітень-жовтень — по 216486 грн., листопад – 216468 грн. та грудень – 216900 грн.
Наше управління веде облік первинних документів та реєстр заяв громадян на відшкодування їм витрат за придбані лікарські засоби. Нарахування і виплата коштів здійснюються у межах плану асигнувань та порядку черговості реєстрації заяв.
Максим Демидюк також зазначив, що управління соціального захисту населення райдержадміністрації буде звертатися в область з проханням виділити додаткові кошти на поточний рік для забезпечення ліками жителів району за пільговими рецептами. І підстави для цього є. Так, уже впродовж тривалого часу обсяг асигнувань на пільгові ліки майже не змінюється, а ось їх вартість зросла в рази. Тож у даному разі передусім втрачають люди.
Принагідно Максим Демидюк просив довести до відома жителів району, що з 02.07.2018 року управління буде здійснювати прийом заяв за пільгове зубопротезування у межах коштів, виділених на зазначені цілі на ІІ півріччя 2018 року.
Петро ТРОФИМЧУК.

НОВИНИ
Tagged

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *