Незалежна громадсько-політична газета

Василь Бондар: Проблема не в собаках, а в совісті і безвідповідальності їхніх господарів

1e6006496cec394e7da669516f53f970_XL (1)Жителі міста скаржаться на те, що бродячі собаки знову заполонили вулиці Каменя-Каширського. Вони збираються у зграї і крутяться в центрі на площі Культури, біля готелю “Турія”, практично біля кожного сміттєвого бака. Комусь жаль безпритульних і покинутих чотирилапих, що бігають містом. А багатьох хвилює безпека. Адже собака — все-таки небезпечна тварина! Розповідають, що вже неодноразово траплялися випадки, коли бродячі тварини нападали на людей. А ще вони є поширювачами багатьох інфекційних хвороб.

Кілька останніх років Камінь-Каширська міськрада до відлову вуличних собак залучала спеціалістів — комунальне підприємство “Ласка” міста Луцька, яке спеціалізується на цій справі. Спеціально навчені люди ловили бродячих песиків та забирали їх у притулок, де після щеплення від сказу і стерилізації вони повертали їх назад у Камінь-Каширський.
Однак цьогоріч застосувати такий гуманний механізм влада міста не може. За словами міського депутата, начальника Камінь-Каширського виробничого управління житлово-комунального господарства Ігоря Каденчука, Луцька міська рада прийняла рішення, що працівники комунального підприємства “Ласка” мають працювати лише у межах обласного центру.
— Вартість послуг підприємства становила близько 850 грн. за одну відловлену тварину. Але навіть якщо ми і знайдемо фінансування на цю справу, то приїхати до нас фахівці “Ласки” вже не зможуть, — підкреслив Ігор Миколайович.
Міський голова Василь Бондар, який є за освітою санітарним лікарем, наголосив, що українське законодавство суворо забороняє як будь-яке фізичне знищення безпритульних тварин, так і жорстоке з ними поводження. Та й труїти чи відстрілювати вуличних собак — не вихід із ситуації.
— Я розмовляв зі спеціалістами ветеринарної служби району. Вони теж можуть надавати послуги із стерилізації вуличних собак. Так можна буде контролювати їх чисельність. Однак суть проблеми в іншому. У нас практично немає бездомних чотирилапих, їх на вулицях одиниці. Майже всі ті хвостаті, які шастають містом, мають конкретних хазяїв. Тому проблема не так в собаках, як в совісті і безвідповідальності їхніх господарів, — підкреслив Василь Бондар.
Олесь Федорович,
фото автора.

Please enter banners and links.

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *