Незалежна громадсько-політична газета

Замість риби смоктатимемо жаб’ячі лапки!

риба (1)...Браконьєрська жадібність спустошує поліські водойми

Сьогодні волинські ліси та водойми стали рідним “домом” для тисяч браконьєрів. За кожної зручної нагоди місцеві добувачі, чхаючи на встановлені правила, закон і погоду, посеред дня й ночі вирушають на свій чорний промисел, аби хапнути дарів природи. А “хапають” вони щораз все більше і більше. До прикладу, лише за минулий місяць природоохоронними органами офіційно задокументовано факти незаконного вилову майже шістдесяти кілограмів риби. І це в той час, коли на Волині триває нерестовий період! Скільки ж ще порушень пройшло повз їх пильне око – важко навіть уявити. 

Прикро те, що через злочинну діяльність браконьєрів у колись багатих рибою водоймах тепер на юшку можна зловити хіба жабу. Найпаче обурює така ситуація прихильників чесного рибальства, котрі постійно дбають про збереження місць лову, займаються зарибленням ставів, озер і рік, вкладають в цю справу зароблені кровні кошти та душу.
Нещодавно до редакційної скриньки “Полісся” втрапив лист багатолітнього члена районного товариства мисливців і рибалок Олександра Приймака із Каменя-Каширського. У ньому чоловік гнівно засуджує браконьєрство, жадібність деяких колег-рибалок, а також закликає краян зберегти наші природні надбання для нащадків. Сам рибалка з дитинства добре знає про той безлад, який, на жаль, має місце на деяких водоймах району.
– “Шановні жителі району, рибалки і рибачки! Також і не шановні браконьєри. Найперше звертаюся до вас. Всі ми маємо вудки, рушниці, ходимо до лісу, на водойми, але чомусь не всі вміємо берегти природу. Повсякчас кидаємося в крайнощі. Ось тепер саме триває нерест, а дехто схопив сітки, вудки і на водойми чимдуж побіг. Бо рибки, бач, так захотілося піймати! Та не одненьку і не дві, а дай мішок, а, може, й три. Потягнуло мене на ці ліричні рядки, бо на зариблення водойм здають гроші тільки окремі люди, а ловити хочуть всі. Але і це ще не найгірше лихо. Приїжджали ми якось з товаришем на Озюрко рибу запускати, а на озері сидять… по три, чотири спінінги закинули. Хіба не знають, що в нерест дозволяється ловити всього на одну вудку?! Де їхня совість?! Куди дивиться рибконтроль?! Та про що я говорю… З таким ставленням ми скоро їсти будемо лиш жаб’ячі лапи, а, може, й того ні”, – робить простий, але доволі об’єктивний висновок пан Олександр. За словами автора листа, “ще трохи так половимо і рибці буде хана”. Насамкінець він закликає горе-рибалок братися за розум: “Невже не хочете, щоб ваші внуки знали, які бувають карасі та щуки, линки, плотички й коропи. Що ж ви за злиденні рибаки?!
Олександр ПРИЙМАК.

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *