Незалежна громадсько-політична газета

ЗНО на старті

ЗНО 2016Закінчується навчальний рік. 25 травня в закладах загальної середньої освіти пролунає останній дзвоник. Тож учні 9 та 11 класів посилено готуються до державної підсумкової атестації.

Щоправда, у випускників-одинадцятикласників іспити розпочнуться раніше. Вже 22 травня вони здаватимуть математику, 24 – українську мову та літературу, 29 – німецьку мову. Продовжиться тестування і в червні. 1 червня іспит з англійської, 4 червня – біології, 6 — з історії України, 8 – географії, 11 – фізики і 13 червня — з хімії.  

Як повідомляють у відділі освіти РДА, уцьому році ЗНО з української мови та літератури будуть проходити 611 випускників закладів освіти району, з них 482 – випускники закладів загальної середньої освіти (ДПА з української мови є обов’язковим предметом для всіх випускників). Державна підсумкова атестація проводитиметься лише у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Другим за чисельністю учасників є тестування з історії України (зареєстровано 409 учасників). З географії — 287, з біології – 203, з математики — 188, з фізики, хімії, англійської та німецької мов відповідно — 37, 34, 32 та 10.
За словами методиста Ганни Лук’янчук, пункти тестування та округи проведення ЗНО затверджені наказом управління освіти, науки та молоді ОДА.
— У нас в районі пункти тестування будуть функціонувати на базі НВК №1 та №2 міста і у ВПУ з української мови і літератури та історії України; з математики – на базі НВК №1, №2 міста, — зазначає Ганна Батломеївна.
До речі, у пунктах тестування нашого району проходитимуть ЗНО і випускники з Любешівського району (213 учасників з української мови, 276 – з історії України, 116 – з математики) та випускники з Ратнівського району – 208 учасників з математики. Разом з тим, випускники з нашого району будуть проходити ЗНО з географії та біології на базі пунктів тестування м.Ковеля та смт.Маневичі. ЗНО з інших предметів проводитиметься лише у пунктах тестування м.Ковеля.
Інформація про пункти тестування та їх адреси вказані у запрошеннях-перепустках учасників ЗНО та на інформаційних сторінках керівника закладу освіти (сайти ЛРЦОЯО та УЦОЯО). Тож Ганна Лук’янчук наголошує, щоб всі учасники ЗНО зайшли на свої сторінки та роздрукували свої запрошення-перепустки.
На даний час у відділі освіти проводяться навчання та інструктажі із залученими до роботи у пунктах тестування педагогічними працівниками, в закладах освіти – інформаційна робота з випускниками, їх батьками щодо перевірки персональних даних, оформлених та отриманих документів, які необхідні для проходження ЗНО; вивчаються та розробляються маршрути автотранспорту, задіяного для перевезення учнів на ДПА.
Відтак нагадуємо, що для допуску в пункт проведення ЗНО слід завчасно підготувати необхідні документи: Сертифікат ЗНО-2018; оригінал документа, за яким проводилась реєстрація (паспорт, свідоцтво про народження чи документ, серія та номер якого зазначені у Сертифікаті); запрошення-перепустку, де вказано дати проведення тестування та адреси пунктів проведення ЗНО. Адже без Сертифіката чи оригіналу документа, що посвідчує особу, абітурієнта НЕ ДОПУСТЯТЬ до пункту проведення ЗНО.
Тетяна ПРИХОДЬКО.

НОВИНИ
Tagged

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *