Незалежна громадсько-політична газета

Храмове свято — особливий день для вірян

сЦьогоріч Свято-Георгіївська церква села Підріччя відзначила своє вісімнадцятиліття. Зрозуміло, що для культової споруди — то не вік. А ось для набожного люду — пам’ятна подія.

Саме тому нещодавно, в день святого великомученика та чудотворця Георгія Побідоносця, на престольному святі у Підріччі було особливо людно. Розділити радість події окрім духовних отців сюди прибули вихідці з села, ті, кого з цим порівняно невеликим поселенням єднають родинні корені.

Урочисте богослужіння очолив духовний очільник округи — Камінь-Каширський благочинний митрофорний протоієрей Стефан Михалюк, якому співслужили місцевий настоятель протоієрей Олександр Жовнір та запрошені на соборну молитву священики.

Під час богослужіння линула спільна молитва за “Мир у всьому світі, добрий стан святих Божих Церков і за єднання всіх”, за дарування справедливого миру нашій Батьківщині Україні, за воїнів, які захищають цілісність української держави, за наш боголюбивий український народ та за упокій безсмертних душ православних християн, загиблих в роки Другої світової війни.

Відбувся традиційний Хресний хід навколо святого храму. У напутній духовній проповіді, у словах, які були звернені до прихожан та гостей храму, благочинний Стефаній на прикладі життя святого великомученика Георгія Побідоносця також нагадав богомольцям, що для спасіння своєї душі у серці кожної віруючої людини повинна панувати любов Божа.

Адже саме завдяки прагненню до віри, Господньої благодаті і постала православна святиня у цьому селі.

Якщо коротко оповісти історію побудови храму у Підріччі, то він постав передусім завдяки старанням сільської громади і настоятеля Свято-Благовіщенського храму села Раків Ліс протоієрея Миколи Смолярчука, який духовно опікувався підріччанами, зібрав сільські збори. Відбулась ця подія 27 квітня 1995 року. На зборах також був присутній тодішній сільський голова Василь Павлович Кушнерук. Було вирішено зареєструвати громаду в честь святого великомученика Георгія Побідоносця і розпочати будівництво церкви. Почався кропіткий збір коштів на храм.

І вже 3 лютого 2000 року у село Підріччя прибув упокоєний нині в Бозі архієпископ Луцький і Волинський Ніфонт для того, щоб освятити Свято-Георгіївський храм. Після освячення престолу, жертовника та церкви владикою та собором духовенства було відслужено першу божественну літургію.

Олесь Федорович,

село Підріччя.

 

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *