Незалежна громадсько-політична газета

Не треба брехню видавати за правду!

Богдан КозікЗ початком опалювального періоду українцям були призначені субсидії на оплату житлово-комунальних послуг. Так, у листопаді-грудні 2017-го, зокрема на покриття витрат на електроенергію я отримував субсидію у розмірі 44 гривні. А ось уже з 1 січня ц.р. розмір державної допомоги з невідомих мені причин суттєво зменшився і становить він лише 31 грн. Звісно, мене це здивувало, тому зважив за потрібне звернутися в управління соцзахисту населення РДА. “Не переймайтеся дуже, зменшили не лише вам, а усім”, — “потішили” мене в управлінні соцзахисту. З’ясувалося, що з початком цього року уряд зменшив норми споживання енергоносіїв, в тому числі і електроенергії. До того ж зроблено це “тишком-нишком”, людей ніхто не попередив про такий крок.
Прикро, що на фоні тотального зубожіння влада поступово зменшує ту дещицю допомоги, яка хоч якось рятує людей від пропасті злиднів. І своє таке рішення обгрунтовує тим, що, бачте, “зростають доходи населення з підвищенням пенсій і мінімальної заробітної плати”. Душа і серце краються від образи: як можна так цинічно маніпулювати — брехню видавати за правду?! Так, підвищили пенсії кому на 40, кому на 100 чи 200 гривень, чи й більше… А кому й на 2 гривні (!!!), так, є й такі. Але ж і ціни на споживчому ринку на все без винятку зросли щонайменше на третину, а то й на половину. То де ж той достаток? Хлібина подорожчала з 6 до 10 гривень, бензин, дизпаливо — на 5-10 гривень, сало, м’ясо — на половину і більше… Ось ще приклад. Якщо у 2013 році свою середню пенсію (894 грн) пересічний пенсіонер міг конвертувати у 110 доларів США, то сьогоднішню (1700 грн) — лише у 54-55 доларів. Різницю бачите? Чому порівнюю все із доларом? Та тому, що вся наша економіка прив’язана до американської валюти. Наприклад, вартість газу, який купуємо в Росії чи Європі, теж визначається в доларах, а не гривні. Ось вам і “життя по-новому”.
А прості люди, даруйте, не сліпі і не дурні. Вони ж бачать і розуміють, де осідають відібрані у простого люду гроші — на банківських рахунках олігархів, статки яких непомірно зростають на фоні зубожіння людей. Так не повинно бути! Хіба заради цього Майдан у 2014-му заплатив життями Героїв Небесної сотні, щоб на місце попереднього режиму прийшли новітні політики із липкими загребущими руками? Те, що відбувається сьогодні у нашій країні, в здоровий глузд не вкладається. Може, годі, схаменіться! Терпіння людей не безмежне!
Богдан КАЛЮХ, м.Камінь-Каширський.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *