Незалежна громадсько-політична газета

… А що третій празник – Святе Водохреща

с1Співом під відкритим небом зустріли Водохреща в Камені-Каширському

Відчути неповторний дух старосвітських українських традицій та посмакувати різнобарв’ям автентичних колядок і щедрівок мали змогу всі ті, хто завітав минулої п’ятниці на центральну площу Каменя-Каширського. Якщо додати сюди неймовірно реалістичні зимові “спецефекти” у вигляді лапатого снігу, що безперестанку сипав із неба, та, безперечно, живий звук, то ось вам секрет яскравого театралізованого свята “Три празники в гості”, котре підготували для жителів і гостей міста знані народні аматорські колективи району. До слова, поряд із досвідченими вокалістами власні співочі номери під час заходу представили і зовсім юні виконавці.
“Запалювали” ж публіку цього дня сім без перебільшення талановитих народних гуртів із сіл Раків Ліс, Видричі, Підріччя, Сошичне, Мостище, Качин, а ще — учасники художньої самодіяльності районного будинку культури. Зокрема, це: вокальний ансамбль “Червона калина” та фольклорний колектив “Молодички” (Раків Ліс), вокальний ансамбль “Видричанка” (Видричі), родинний ансамбль Салюків (Мостище), а також вокальні ансамблі сільських клубів з Підріччя та Сошичне.
Майже без жодного музичного супроводу, окрім хіба баяна, який час від часу задавав ритм, вони зуміли передати найтонші нотки фольклорних композицій, занурити глядачів у казковий світ давніх вірувань наших предків, поєднати традиційну та сучасну проблематику. Чи не в кожному закличному віншуванні мовилося про такі потрібні українцям речі, як мир, любов і достаток. За що присутні щораз обдаровували колективи щедрими оплесками. Кульмінацією святкування стало спільне виконання колядки “Нова радість стала”. Душевно і мелодійно її заспівали як учасники, так і глядачі. І цей спів лився від душі, від серця. Загалом опісля виступів колективів у душі залишились теплі відчуття сімейного затишку та краси.
Олександр ПРИЙМАК,
фото Андрія ЛІТВІНЧУКА.

с2

с3

с4

с5

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *