Незалежна громадсько-політична газета

Неділя — вихідний для усіх, окрім народного обранця

DSC_1171 (1)«Заради цих працьовитих, щирих і щедрих людей варто трудитися. Саме вони надають змісту депутатській роботі», — зауважила після зустрічі із жителями сіл Підцир’я, Осівці, Грудки, Видерта, Ворокомле народний депутат України Ірина Констанкевич.

Минулої неділі відбувся черговий візит на Камінь-Каширщину народного депутата Ірини Констанкевич. Як завжди — насичена поїздка селами району, результативні зустрічі із місцевими жителями.

Комунальне господарство спрацювало оперативно

У Камені-Каширському Ірина Констанкевич відвідала міське комунальне підприємство, де оглянула спецтехніку, придбану за кошти державного бюджету, виділені за її сприяння.

Газета «Полісся уже повідомляла про те, що місто освоїло кошти, виділені постановою Кабміну на природоохоронну програму в розмірі 3,5 млн. грн.. З них 3,1 млн.грн – кошти, направлені в район Міністерством екології, 300 тис. грн. – кошти міської ради, виділені на співфінансування проекту, та 100 тис. грн. – кошти ВУЖКГ. На них комунальники закупили вакуумний автомобіль марки ГАЗ-5312 для збору та перевезення рідких побутових відходів (вартість – 191 000 грн), сміттєвоз з боковим завантаженням на базі ГАЗ-33098 з додатковим обладнанням (зйомний грейферний захват) за 1 215 000 грн, «Фронтальний ковшовий навантажувач АМКОДОР 332 В» за 1 349 000 грн. Окрім того – контейнери для роздільного збору сміття ТПВ об’ємом 0,9 м. куб (200 штук) на суму 610 000 гривень та урни для сміття в кількості 25 комплектів по 4 штуки на суму 100 тис грн.
Отож під час зустрічі з працівниками ВУЖКГ, з міським головою Василем Бондарем Ірина Мирославівна відзначила, що насправді камінь-каширці обдумано та виважено підійшли до поставленого завдання, тож тепер мають нову спецтехніку.
— Ви єдині в області освоїли державні кошти, виділені Постановою Кабміну на реалізацію природоохоронного проекту, — підкреслила Ірина Констанкевич.
Насправді процедура подання запиту, його реєстрація вимагали підготовки величезного пакету документів. Тож міський голова зазначив:
— Міська рада, зокрема, мій заступник Микола Шворак, а також працівники комунального підприємства доклали чимало зусиль до того, щоб все було оформлене належним чином. Але, зрозуміло, саме завдяки підтримці народного депутата ініціатива таки отримала схвалення у Кабміні, —зауважив Василь Бондар.
— Тому ми дякуємо вам, Ірино Мирославівно, вашим помічникам Світлані Сидорук та Олегу Зубчику, — звернувся до нардепа керівник комунгоспу Ігор Каденчук.
Задоволені придбанням нової техніки і працівники комунального підприємства. Григорій Степанець, який працює тут ось уже 49 років, зазначає, що автопарк давно вже не мав такого оновлення. А це, по суті, новий старт до ефективної роботи під ефективним керівництвом Ігоря Каденчука.
До речі, придбаною технікою комунальники вже користуються, що і продемонстрували під час візиту до них народного депутата. Автопарк господарства давно чекав оновлення. Деякий транспорт ще з 80-х років минулого століття.
— Реалізація цього проекту для нас є дуже важливою. Бо ж з 1 січня цього року українців законодавчо спонукають до роздільного сміттєзбирання, — розповідає Ігор Каденчук. – Тому потрібним було, зокрема, і придбання контейнерів для роздільного сміттєзбирання. Контейнери ми встановлюватимемо лише біля тих будинків, мешканці яких укладуть із ВУЖКГ договори на вивезення відходів, — конкретизує Ігор Миколайович. – Малі ж смітники будуть встановлені вздовж центральних вулиць Каменя-Каширського.
Але найбільше тепер клопочуться і у ВУЖКГ, і у міській раді, як достукатися до свідомості громадян, щоб вони зрозуміли необхідність переходу на роздільне збирання сміття.
— Окремо зібрані скло, папір, пластик ми зможемо відправляти на переробку. Таким чином об’єм сміття, що вивозитиметься на сміттєзвалище, зменшиться. Бо ж якщо сміттєзвалище наповнюватиметься такими темпами, як останнім часом, то його вистачить не більше ніж на три роки, — підсумовує міський голова.
— Щиро сподіваємося, що наші краяни таки намагатимуться виховати в собі громадян європейського рівня, — говорить Ігор Каденчук.

Жителі Підцир’я
переймаються станом доріг, пенсійними виплатами

У Підцир’ї Ірина Констанкевич у місцевій школі зустрілася із жителями села. У розмові з депутатом люди висловили своє наболіле.

Як завжди звучала тема пенсійної та медичної реформ, тема жахливого стану доріг у районі. Обговорили з Іриною Мирославівною питання капітального ремонту вулиці Спиридона Гнатюка на Підцир’ї. Звернення про сприяння у співфінансуванні озвучив депутат міської ради від УКРОПу Петро Герасимик. Під час дискусії одна із місцевих жительок зазначила, що проблема із жахливим станом цієї дороги стоїть ще з початку 80-х років.
— Колись, коли я працювала у місцевому радгоспі дояркою, зверталася з цим питанням в область до Куркурина. Бо у мене було четверо маленьких дітей і вони не просто плавали по тій дорозі, а «топилися». І тоді на цю вулицю були виділені і будматеріали, і гроші. Але куди все поділося, важко сказати, бо дорогу ніхто так і не зробив, — зазначила жінка.
Відтак у процесі обговорення дійшли висновку, що шлях обов’язково треба робити. Для цього на найближчій сесії депутатам доведеться визначитися, якою саме має бути ця дорога, якої протяжності та ширини, щоб замовити проектно-кошторисну документацію. Наразі міська рада вже заклала 250 тисяч гривень на капремонт вулиці і, як зазначає міський голова Василь Бондар, який також був присутній на зустрічі, цілком можливо, що депутати не будуть проти виділення ще 150 тисяч гривень.
Поряд з цим директор Підцир’ївської школи Федір Мельницький звернувся до Ірини Констакевич з проханням щодо заміни вікон у навчальному закладі. Народний депутат висловила свою готовність допомогти та порекомендувала звернутися у відділ освіти, щоб він виготовив проектно-кошторисну документацію. Тоді даний об’єкт можна буде подати на фінансування з держкоштів через фонд соцеконому.
Пенсіонерам, котрі пожалілися депутатові на малі пенсії після перерахунку відповідно до пенсійної реформи, Ірина Мирославівна розповіла про створення робочої групи «Допоможи пенсіонеру», яка допомагає у таких питаннях розібратися.
— Тож, якщо хтось вважає, що йому несправедливо недораховані гроші, може звернутися до помічника народного депутата Світлани Сидорук з відповідним зверненням. Вона його у свою чергу передасть мені і з лютого наша група юристів буде займатися аналізом пенсій тих пенсіонерів, що звернулися. На сьогодні зазначу, що деяким людям вдалося добитися перегляду своїх пенсій і їм збільшили виплату, — повідомила Ірина Констанкевич.
“Модель будівництва школи в Осівцях потрібно брати за зразок”

Народний депутат від УКРОПу Ірина Констанкевич побувала також у селі Осівці Камінь-Каширського району. Головна мета робочого візиту – перевірити, на якому етапі нині зведення нової школи, обговорення з громадою актуальних для людей питань.

На Камінь-Каширщині чимало шкіл потребують оновлення, реконструкції, ремонту. І в Осівцях, і у Стобихівці громади не втрачають надії, що їхні діти таки навчатимуться в нових будівлях.
Про потребу зведення нової школи в селі Осівці у засобах масової інформації писали неодноразово. Діти тут вчаться в пристосованих старих приміщеннях. У навчальному закладі немає ані спортзалу, ані їдальні. Проте лише у 2016 році справа з будівництвом нового загальноосвітнього навчального закладу зрушила з місця. Тоді ініціативна група батьків разом із сільським головою, настоятелем храму побували на прийомі в голови Волинської обласної ради Ігоря Палиці. Згодом із селянами в Осівцях зустрівся депутат обласної ради, голова фракції «УКРОП» у Волинській облраді Вячеслав Рубльов. Питання будівництва школи батькам пообіцяли розв’язати.
Цієї обіцянки дотрималися. І вже в липні 2016 року на сесії Волинської обласної ради з ініціативи депутатів від УКРОПу на зведення нової школи в Осівцях виділили перший мільйон із вільних залишків обласного бюджету.
А наприкінці 2016-го завдяки народному депутату Ірині Констанкевич з державного бюджету на будівництво школи надійшло 2,5 млн грн з фонду соцеконому та 1,5 млн грн з обласного бюджету. Відтак оновили проектно-кошторисну документацію, і підприємство «Житлобуд-2» розпочало будівництво навчального закладу.
У 2017 році знову майже 1 млн грн надійшов за сприяння Ірини Мирославівни з держбюджету на будівництво школи, з районного бюджету спрямували ще 1,7 млн грн, а з Державного фонду регіонального розвитку – 15,5 млн.
Ірина Мирославівна поспілкувалася з місцевими жителями, колективом навчального закладу. На зустрічі осівчани дякували народному депутату за те, що переймається питанням будівництва школи в їхньому селі та всіляко цьому сприяє.
«Наше село розвивається. Створюються нові сім’ї, люди зводять будинки. Тому нова школа нам вкрай потрібна», – зауважив сільський голова Андрій Михалик.
За словами директора школи Любові Дем’яник, у Осівцях нині 191 учень. І в перспективі кількість дітей не меншатиме. Нове приміщення навчального закладу розраховане на 220 школярів. До слова, його загальна кошторисна вартість відповідно до проекту склала 54 млн 89 тис. 138 грн.
Слід зазначити, що зводять навчальний заклад у селі місцеві будівничі, серед яких чимало багатодітних батьків. А це зокрема, брати Сергій, Юрій та Володимир Бродовські, Дмитро і Петро Іщики, Олександр Бродовський, Сергій Митчик, Анатолій Хомич, Володимир Дем’яник із сином Леонідом, Віталій Король, Степан Леонець, Володимир Дем’яник та ін. Всього 35 осівчан своїми руками зводять храм науки для своїх дітей.
За словами виконроба Сергія Бродовського, окрім того, що зведено корпус, зроблено дах, вже встановлено вікна та двері, проведено електропроводку, поштукатурено і зведено огорожу. На це було використано практично всі кошти, які отримали у минулому році. Тож щойно надійде черговий транш, будівельники візьмуться за роботу.
На думку Ірини Констанкевич, те, як осівчани будують школу, є позитивним прикладом для всіх.
«Я тепер усюди наголошую, що модель будівництва школи в Осівцях потрібно брати за зразок. І зокрема те, як із нереального робити реальне», – зазначила Ірина Мирославівна.
Помічник народної депутатки Світлана Сидорук додала, що з минулого року ще залишилися кошти, які за сприяння Ірини Констанкевич надійшли з фонду соцеконому. Зокрема, із отриманих на цей об’єкт 991 тис. грн освоїли лише 827 тис. 164 тис. грн поки ще лишаються не освоєними.
Загалом, упродовж 2016-2017 років Ірина Констанкевич залучила на заклади освіти Камінь-Каширського району 7,3 млн грн державних коштів.
Тетяна ПРИХОДЬКО.

Please enter banners and links.

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *