Незалежна громадсько-політична газета

Творча перемога «Берегині»

OLYMPUS DIGITAL CAMERAВиховання патріотизму сьогодні, як ніколи, актуальне.  І не тільки для системи освіти, а й для держави вцілому. Саме зараз ми повертаємося до споконвічних цінностей: утвердження любові до Батьківщини і людей, духовності, моральності, бережного ставлення до природних скарбів і національних надбань нашого народу тощо.

Важливим чинником національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді є система роботи зі збереження народних звичаїв та обрядів українського народу.  Прикладом такої роботи є функціонування в загальноосвітніх навчальних закладах фольклорних колективів.

Гордістю загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів села Нуйно є зразковий фольклорний колектив «Берегиня» – невичерпний потенціал у вихованні учнівської молоді засобами національної культури з урахуванням особливостей власних пісенних традицій, національного вбрання та атрибутики. Вихованці Теребейчик О. В. вчаться з повагою ставитись до культурно-історичного минулого українського народу, його звичаїв, традицій і обрядів. Колектив є учасником всіх культурно-масових заходів, оглядів-конкурсів, театралізованих свят, які проводяться  на теренах села, району та області.

Наприкінці листопада цього року фольклорний гурт отримав Гран-прі районного огляду-конкурсу фольклорних колективів загальноосвітніх навчальних закладів і був удостоєний честі представляти Камінь-Каширщині на обласному етапі у місті Володимир-Волинському. Тож 10 грудня учасники «Берегині» захищали честь району на обласній сцені. Колектив неперевершено презентував колорит і багатство сільських народних звичаїв, виконавши весільний обряд «Дружки» в автентичному стилі. Виступ «Берегині» був самобутнім і яскравим. Висока виконавська майстерність, професіоналізм, неймовірна самовіддача, які випромінювали вихованці колективу, змусили вибухнути фонтаном непідробних емоцій та захоплення журі конкурсу і весь зал. Дзвінкий, плавний спів і самобутнє вбрання справили незабутнє враження не лише на справжніх шанувальників українського фольклору, а й на людей, які такі пісні могли чути лишень у виконанні своїх бабусь. Тож ІІ місце в обласному конкурсі фольклорних колективів – це своєрідне визнання та підтвердження високої майстерності і таланту учасників «Берегині» та її керівника  Теребейчик О. В.

Гармонійний союз у співпраці творчо обдарованих яскравих особистостей і мудрого наставника – це не просто діяльність задля створення високого художнього результату, а насамперед важливе переосмислення роботи, яка стала їхньою душею, серцем, їхнім покликанням – відроджувати надбання українського народу. Ми по праву можемо пишатися нашими вихованцями. Зичимо зразковому фольклорному колективу розмаїття творчих шляхів, нових перемог та звершень!

Ю. А. Василюк,

заступник директора з виховної роботи ЗОШ І-ІІІ ступенів

села Нуйно.

Please enter banners and links.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *