Незалежна громадсько-політична газета

Захист природи – завдання кожного!

2Більше двох десятиліть поспіль в Україні існує хороша традиція обирати серед представників пернатого світу найкращих, а також вивчати тих птахів, котрим загрожує небезпека. За час проведення акції до даного переліку потрапили види майже з усіх куточків нашої країни, зокрема синьошийка, вивільга, горобець польовий, одуд строкатий, бджолоїдка, тощо. А ось символом 2017 року, за версією товариства охорони птахів, став канюк звичайний або сарич.

Цього красивого хижака (на фото) вважають справжнім другом людини, адже за одну добу він здатний вполювати до 30 дрібних мишовидних гризунів – шкідників, що знищують на полях посіви зернових. Та ось самі аграрії не дуже дбають про цього помічника, навпаки, винні у скороченні його популяції.
З метою ознайомлення підростаючого покоління із біологічними особливостями та поведінкою канюка звичайного днями у школі села Ворокомле був проведений тематичний екологічний захід. Так, учні 8-9 класів розповіли присутнім одноліткам про те, де зустрічається і гніздиться птах, як полює на гризунів, чим корисний і чому потребує захисту. Потому школярі взяли участь у вікторині “Чи знаєте ви птахів?”. Переможцями у ній стали п’ятикласниця Ольга Шумік, а ще учні восьмого та одинадцятого класів Олександр Фарина і Богдан Костючик.
Загалом захід пройшов досить змістовно і цікаво для школярів. Вони дізналися, що канюки приносять надзвичайно велику користь аграріям, адже знищують мишовидних гризунів – головну загрозу посівів зернових. І це попри те, що їх бездумно губить людина. Наразі даному виду птахів загрожує зникнення через зменшення кількості мишоподібних гризунів, адже сільгоспвиробники все частіше застосовують на полях отрутохімікати. Велика кількість канюків гине від зіткнення із ЛЕП, автомобілями, антенами.
Тож для збереження виду необхідно заборонити використання пестицидів, створювати умови, придатні для гніздування канюка звичайного, заборонити полювання на цих птахів і проводити просвітницьку роботу серед населення.
Лідія КУЦИК, вчитель біології ЗОШ села Ворокомле.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *