Кому потрібне таке громадське формування?
Як показує практика, більшість ту-ди записуються, щоб отримати до-звіл на травматичну зброю для власного самозахисту. Про це розповів на одному із останніх сесійних засідань в.о начальника Камінь-Каширського відділу національної поліції Михайло Степанець.
— Варта порядку згідно зі своїм статутом створена, щоб допомагати поліцейським підтримувати порядок у місті, — наголосив підполковник Степанець. — Але її роботи реально нема. Тому слід це формування або розпустити, або переформатувати через зміну членів.
За словами правоохоронця, колишній керівник міської варти Василь Куць відмовився його очолювати. Загалом у рядах членів громадського формування наразі значиться 57 осіб. Серед них міські депутати та громадські активісти. Але більшість з тих, хто зголосився до варти, у її роботі реально не беруть участі.
— У мене складається враження, що туди записуються, аби отримати дозвіл на зброю. Наразі у такий спосіб понад двадцять членів варти порядку отримали право носити травматичні пістолети. Тому потрібно скликати збори, включити до складу Камінь-Каширської варти порядку осіб, які дійсно бажають і мають змогу допомагати своєму місту в наведенні правопорядку та боротьбі зі злочинністю. Також слід обрати нового керівника. Але якщо варта місту не потрібна, то її слід розпустити, — підкреслив Михайло Віталійович.
Ніхто з міських депутатів не став заперечувати з приводу сказаного. Вони лише довго дискутували з приводу пропозиції закріплення за вартою правопорядку реальних коштів для її фінансування.
— Ми можемо профінансувати посаду керівника варти, увести його в штат міської ради, як працівника муніципальної поліції. Лише так можна буде стимулювати людей до праці, адже добровільно, як показує практика, ніхто не хоче виконувати таку роботу, — наголосив міський голова Василь Бондар.
Але чи потрібне місту на платній основі таке формування? Відразу в сесійній залі почали лунати різні думки з приводу цього.
— Ми маємо поліцію, яка покликана підтримувати правопорядок у районі, — сказав депутат Дмитро Сидорчук. — Ці люди реально наділені повноваженнями, нехай і виконують свої обов’язки.
— Це ваше право розпустити чи залишити у місті варту правопорядку. Ми лише хочемо, аби вона не формально існувала, а справді працювала, — зазначив Михайло Степанець.
Загалом ідея створення громадського об’єднання саме в такому форматі, в якому існує зараз, виникла після майданівських подій 2014 року. Першочергово суть її полягала в охороні громадського порядку на території міста. Тоді різко впав авторитет міліції. Утім порядок в місті треба було тримати. Першими відгукнулися учасники Революції Гідності, які й стали тоді кістяком міської варти.
Як розповів Михайло Степанець, сьогодні мі-ську варту порядку готовий очолити ветеран АТО Валентин Мельник. Але, як він сам зазначив на сесії, його не влаштовує структура і статут цього громадського формування.
Олесь Федорович.
На фото: в.о. начальника відділу поліції Михайло Степанець розповідає про “дія-льність” міської варти порядку.
Толку з теї варти.Як грабили людей так і граблять ,навіть самі правоохоронці,які повинні захищати нас.