Незалежна громадсько-політична газета

Дамба в Брониці стала надійнішою

 2(39)Ремонт гідроспоруди провели працівники Камінь-Каширського управління водного господарства

Сьогодні багато людей цікавляться, якою буде зима. Хоча дати достовірну відповідь на це питання поки що достатньо проблематично, але синоптики уже роблять свої прогнози. Вони стверджують, що у цьому сезоні нас очікують люті холоди із сильними снігопадами. Вчені пов’язують це явище з новим кліматичним циклом, у який входить наша планета.

З настанням потепління і сніговий покрив, і лід почнуть танути. Добре, якщо це відбуватиметься поступово. І набагато гірше, якщо це матиме інтенсивний характер. Тоді не уникнути великих повеней. З берегів, особливо в пониззях, обов’язково вийдуть річки, меліоративні канали, ставки, озера. Як засвідчує досвід минулих років, вода в таких випадках затоплює населені пункти, поля тощо. Найбільше в зоні ризику села, які знаходяться в басейні водних артерій.

Попередити паводки цілком реально, до них треба готуватися вже сьогодні. Нещодавно працівники Камінь-Каширського управління водного господарства провели ремонтні роботи водовипускної системи водосховища в селі Брониця, що належить до Полицької осушувальної системи. Вони залили бетоном замість зруйнованих нові частини перегородки греблі. За словами уосівців, ці заходи дадуть можливість запобігти подальшому руйнуванню та продовжать термін експлуатації гідроспоруди, яка відіграє, без перебільшення, ключове значення. Жителі села Брониця ще добре пам’ятають, як у 2006-му через несправність осушувальної системи велика вода наробила біди у їхньому селі. Неконтрольований потік води тоді вийшов із берегів магістрального каналу і затопив сотні гектарів пасовища, городи та поля, на яких люди вирощували картоплю, моркву, буряки тощо.

Олесь Федорович, с. Брониця. 

Please enter banners and links.

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *