Незалежна громадсько-політична газета

Полицькі стави знову оживають

Полицькі ставиТепер у відновлених водоймах і риба водитиметься, і люди купатимуться.
Однак селяни остерігаються, аби плодами їхньої праці не скористався який-небудь “підприємливий” хазяїн, який захоче взяти облагороджені стави в оренду.

«Штучні водойми поблизу села Полиці займають 80 гектарів. Проте сьогодні це аж надто голосно звучить, бо колись добротні рукотворні стави нині заросли рогожами, осокою, верболозом, замулилися, тож лише в окремих плесах ще тримається вода», — розповідають небайдужі наші читачі.
А колись же тут виловлювали рибу сотнями тонн. Упродовж останніх десятиліть водойми втратили своє господарське значення, а згодом в них навіть купатися стало неможливо. Стави позатягувалися, повисихали, позаростали. На окремих з них тепер ростуть дерева, які спокійно можна вже на палети різати. Купатися ж полицівці стали їздити на сусідні гутинські стави.

Однак минулого року терпець у місцевих жителів увірвався. Вони зрозуміли, що ніхто повертати до життя водойми не збирається. А тому вирішили самотужки відновити хоча б невеликий ставочок, який знаходиться найближче до села, для того, щоб влітку дітвора мала де попірнати. Тож минулого року активні та небайдужі жителі Полиць таки зробили задумане. Став оновили — і купаються вже вдома.
Цьогоріч селяни задумали навести лад іще на одному ставові. Тепер рибалки поміркували про те, що добре було б і рибалити вдома. Втім розуміли, що перш, ніж братися до роботи, слід з’ясувати, а що там з документами та чи бува хто не орендує став. Мовляв, не дуже то приваблива перспектива – ми очистимо, вкладемо кошти, а хтось візьме в оренду.
Тож ініціативна група поличан почала оббивати чиновницькі пороги спочатку в пошуках власника цих ставів, а потім рекомендацій, як їх закріпити за громадою. Шукали і фінансової підтримки.
22553251_130524077606355_5107007114953243008_oЯк з’ясувалося, наразі ставів ніхто не орендує, а розпоряджається ними обласна державна адміністрація. Проте закріпити за громадою став, який надумали розчищати, не так то просто. Але, щоб не втрачати час, громада все ж зважилася на те, аби вже приступити до роботи.
Відтак більше шести десятків небайдужих склалися грішми (по 500 гривень) та почали роботу. До полицівців долучилися і деякі природолюби із Гути Боровенської та Каменя-Каширського. Вирішили розчистити великий став площею понад 14 гектарів. Він хоч і далі знаходиться від села, проте найкраще наповнюється водою. Тобто, нема загрози, що влітку під час посушливої погоди він пересихатиме.
Отож чисельною громадою вийшли та зробили: вирубали, вирізали чагарники, зробили міхи, насипали вал.
Навесні селяни мріють запустити сюди рибу і згодом тихими вечорами рибалити. Однак поки що лише мріють, бо ж раптом тепер оперативненько знайдеться той, хто захоче став орендувати. Тим часом самі ж подумують про створення якоїсь громадської організації на зразок УТМР, щоб також мати право орендувати водойму.
Тетяна ПРИХОДЬКО,
село Полиці.

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *