Незалежна громадсько-політична газета

На дорогах району більше ям, ніж зірок на небі!

5936e1a37c723-9226430«Їздити дорогами району стало небезпечно для життя!» — так стверджують ті, кому доводилося застрягати на автошляху Запруддя—Карасин чи губити колеса у глибоких вибоїнах, прямуючи з Каменя-Каширського до Полиць. Причина – жахливий стан дорожнього покриття.

Чому на наших дорогах бездоріжжя? Дедалі жорсткіше ставлять це питання жителі району. Автовласники і водії «незлим тихим словом» згадують всіх, хто мав би відповідати за стан полотна. Адже від гіркої правди нікуди сховатися: на наших дорогах яма на ямі і ямою поганяє. Принаймні так можна описати велику частину автошляхів на Камінь-Каширщині. Тож цілком можливо, що рано чи пізно терпець у когось таки увірветься і хтось, підрахувавши витрати на ремонт авто, зайві витрати пального та пригадавши усі стресові ситуації, таки візьметься добиватися справедливості у судах і шукати, як кажуть, винного чи крайнього.
Тепер же люди просять журналістів районки озвучити на сторінках цю проблему, сподіваючись, що постійне нагадування про неї таки стане додатковим стимулом для відповідальних за стан доріг взятися за їх ремонт.

Людям не просто набридло долати шляхи з вибоїнами. Вони хвилюються, бо це стало небезпечно для життя. Залиті дощем ямиська стають пастками для автомобілів. Часто водії, об’їжджаючи їх, змушені виїжджати на зустрічну смугу, а це чергова небезпека. А, для прикладу, на дорозі Запруддя—Карасин вже неодноразово автомобілі застрягали у калабанях. А були випадки, коли мало й не переверталися. Особливо це наболіло водіям маршрутного транспорту.
Відтак селяни вкотре піднімають питання: коли ж нарешті відповідні служби візьмуться за ремонт цього автошляху?
А ось коли.
Дороги державного та місцевого значення перебувають на балансі Служби автомобільних доріг і обслуговуються ДП «Волинський облавтодор». Фінансування ремонтних робіт проводиться за рахунок коштів державного бюджету (розпорядник – Служба автомобільних доріг) та коштів місцевих бюджетів усіх рівнів. На сайті райдержадміністрації повідомлялося, що ще наприкінці 2016 року райдержадміністрацією спільно з органами місцевого самоврядування сформовано перелік доріг місцевого значення, які запланували відремонтувати в поточному році на умовах співфінансування з місцевих бюджетів. Зокрема, відповідно до рішення сесії районної ради від 16.12.2016 р. № 14/11 до цього переліку увійшли: дорога Видерта-Ворокомле-Залаззя-Бихів-/Т-03-08/ (ділянка в селі Ворокомле —поточний ремонт), ділянка дороги Камінь-Каширський-Полиці-Оленине-Рудка-Червинська-/Р-14/ (поточний ремонт), дорога Камінь-Каширський-Клітицьк (в межах м. Камінь-Каширський —поточний ремонт), дорога Радошинка-Стобихівка (експлуатаційне утримання), ділянка дороги Нуйно-Залісся-Гута-Камінська (експлуатаційне утримання), ділянка дороги Личини-Запруддя-Карасин (Личини-Запруддя 0,9 км, Запруддя-Карасин —поточний ремонт).
Однак, за словами начальника управління регіонального розвитку та інвестицій райдержадміністрації Олександра Нікітчука, після проведеного аналізу можливостей місцевих бюджетів у 2017 році, враховуючи зміни в законодавстві, реалізація частини намірів по об’єктах на умовах співфінансування стала непідйомною для громад. Підтверджена дольова участь лише Клітицькою (100,0 тис. грн.), Ворокомлівською (100,0 тис. грн.), Тоболівською (70,0 тис. грн.) сільськими радами та Камінь-Каширською міською радою (325,0 тис. грн.). Тож тут і ремонтувалися дороги.
Депутат районної ради, жителька села Карасин Світлана Сидорук, яка постійно їздить дорогою Запруддя—Карасин і бачить ту проблему, розповідає, що на ремонт шляху від Запруддя до Карпилівки на умовах співфінансуваня з місцевих бюджетів ще в травні були виділені кошти із обласного бюджету. Ініціював їх виділення депутат обласної ради, який родом із Стобихівки, Володимир Яренчук. Втім до ремонту не приступали, бо, мовляв, не було співфінансування із місцевих бюджетів.
Лісовози, вантажівки з піском за ціле літо та особливо в осінній дощовий сезон так роз’їздили шлях, що подолати його без пригод фактично стало неможливо. Водії самотужки вже начебто бралися закладати ями на дорогах уламками цегли, засипати піском, проте такий ремонт і ремонтом не назвеш, бо що від нього залишається після автомобілів з багатотонними вантажами?
Зрештою те, що дорогу потрібно ремонтувати, ніхто не заперечував. А тому до 100 тисяч гривень із обласного бюджету на неї з часом «склались» по 25 тисяч гривень і Стобихівська та Карасинська сільські ради.
Тим часом, за словами Світлани Макарівни, поки велася мова про виділення коштів на співфінансування експлуатаційного утримання цієї дороги, ковельські перевізники зустрічалися із директором департаменту інфраструктури та туризму Волинської ОДА Іваном Миркою і наполегливо просили приділити увагу саме цій дорозі. І Іван Іванович обіцяв проконтролювати дане питання. Окрім того Світлана Сидорук та голова райдержадміністрації Валерій Дунайчук мали розмову із начальником Служби автомобільних доріг на Волині Анатолієм Посполітаком. Останній у свою чергу також запевнив, що договір із Старовижівським автодором буде укладений.
І ось нарешті на минулій сесії депутати районної ради також спрямували на експлуатаційне утримання дороги від Запруддя до Карпилівки 50 тисяч гривень. Тож вже цього тижня дорожники приступили до роботи. Як зазначає директор філії «Камінь-Каширський автодор» дочірнього підприємства «Волинський облавтодор» Василь Остапук, частину робіт вони уже виконали. Зокрема, засипали щебенем ями-вирви на дорозі. Згодом, як дозволятиме погода, буде проведене грейдерування.
Зрештою, за словами Василя Корниловича, наші дорожники цьогоріч не сиділи склавши рук. Вони, зокрема профілювали дороги Оленине, Обзир, Верхи, Піщане. Ремонтували частину дороги біля переїзду за селом Нуйно. Провели ямковий ремонт на дорогах в напрямку Ковеля, Ратне, Седлище, у селі Ворокомле. Однак дороги, яка вважається чи не найбільш розбитою, тобто Камінь-Каширський—Полиці, так і не зробили.
— Я до фінансів практично діла не маю, однак припускаю, що кошти на ремонт цього шляху просто не надійшли, — розмірковує Василь Остапук.
Однак народний депутат Ірина Констанкевич, звітуючи перед виборцями, зауважувала, що після озвучення запиту до Прем’єр-міністра України, підготовленого на основі звернення від громад сіл Боровне, Оленине, Гута-Боровенська, Полиці, Верхи, Піщане та Великий Обзир, кошти на ремонт цієї дороги були виділені. Небагато-немало – 12 мільйонів гривень.
Відтак тепер питання, куди вони поділися, залишається відкритим.
Тетяна ПРИХОДЬКО.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *