Незалежна громадсько-політична газета

Наставник думки, волі й духу…

с4Приємно спостерігати за яскравими зорями на небесному полотні, що освітлюють і вказують шлях. Так само цікаво працювати з людьми, котрі завдяки своїй наполегливості, кмітливості та товариськості допомагають іншим іти стежиною правди, добра, мудрості.

Саме до таких людей можна, без сумніву, віднести добру й чуйну колегу, професіонала педагогічної справи Віру Григорівну Шептур – вчителя української мови та літератури школи села Черче.

Віра Григорівна – гордість не тільки нашої школи, а й усього села. Вона щира, тактовна людина, завжди дасть мудру пораду, тому й тягнуться до неї не лише діти, а й дорослі. Молодше покоління бачить у ній і наставника, і люблячу матір, бо вміє поспівчувати, підтримати у скрутну хвилину і просто любити. У її серці місця вистачає всім. Учить вона любити свій край, людей і рідну мову, бо й сама говорить і думає поетично.

Вклоняюсь рідному селові,

Я тут родилася й зросла,

І звідси стежка калиново

У світ широкий повела.

Так щиро-творчо вона подякувала своєму рідному селу Черче, де народилася, виросла і зараз живе й працює.

Напевно, її учительське “Я” народилося давно-давно, а, якщо точніше, то, мабуть, ще до її народження – про іншу професію ніколи й не думалося. За вісімнадцять років роботи у школі вона ніколи не пошкодувала про вибір фаху. Просто радіє кожному дневі і дякує Богу, що дає їй творчий неспокій і натхнення.

У процесі педагогічної практики Віра Григорівна зрозуміла, що працювати треба так, як вимагає час, бо диплом про вищу освіту – це лише початок безперервної освіти. Тому її педагогічним кредо є слова В.Сухомлинського: “Далеко не кожний стане письменником, далеко не кожному призначено винайти порох, але майстром у своїй справі повинен стати кожний”.

Уже шостий рік поспіль вона – керівник окружного методичного об’єднання вчителів української мови та літератури, робота якого високо оцінена і методичною службою району, і вчителями-практиками. Нерідко її власні творчі знахідки стають темою для обговорення на засіданнях методичного осередку.

Упродовж останніх кількох років задіяна до мережі районної школи педагогічного новаторства – керівник творчої лабораторії вчителів-словесників із питання компетентнісного підходу при викладанні рідної мови. На заняттях цієї лабораторії панує дух новаторства, креативності, тісної співпраці колег зі шкіл району. Щоб перейняти досвід, залюбки з’їжджаються до неї і вчителі-початківці, і педагоги зі стажем роботи.

На базі школи села Черче протягом п’яти років під керівництвом Віри Григорівни і за її участю проведено шість районних семінарів різнопланового характеру: учителів української мови та літератури, практичних психологів та соціальних педагогів, вихователів дошкілля, заступників директорів із навчально-виховної роботи, заступників директорів із виховної роботи.

Власними науковими, педагогічними та методичними напрацюваннями креативний педагог неодноразово ділиться у ході виступів на районних методичних заходах.

Результативною є участь Віри Григорівни у конкурсі педагогічних знахідок “Творчі сходинки педагогів Волині”.

За результатами моніторингу досягнень школярів в олімпіаді з української мови та літератури та мовному і мовно-літературному конкурсах уже впродовж десяти років вихованці Віри Григорівни – неодноразові призери.

Висока професійна майстерність учителя – це основа всіх інновацій в освіті. Адже якою б осучасненою не була методична термінологія навчального предмета, ніщо не зможе вдихнути життя у форму чи метод роботи на уроці, дати йому можливість бути центром розвиваючого навчання. Щодня разом зі своїми вихованцями вчителька пізнає щось нове, засобами рідного слова на уроках української мови та літератури відкриває перед учнями безмежну таємницю краси людини і світу. На кожному уроці Віра Григорівна намагається вселити в юні душі віру в себе. Вона переконана, що вчитель покликаний розгледіти в кожній дитині її здібності та нахили й запалити прагнення до пізнання. Тому у педагогічній діяльності намагається довести, що єдиний шлях до знань – це наполегливість. Віра Григорівна ретельно пропагує гасло “Модно бути розумним!”, яке вже сьогодні і в майбутньому гарантує кожному учневі життєвий успіх.

Душа учня – криниця. І саме вчитель-словесник і художнє слово будуть сприяти тому, щоб ця криниця завжди була чистою, наповненою знаннями, мудрістю, повагою і добротою.

Вітаємо Віру Григорівну і весь колектив із гарним нашим святом. Зичимо всім здоров’я.

Валерій Савчук,

директор ЗОШ І-ІІІ ст. села Черче.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *