Незалежна громадсько-політична газета

Людмила Войчик — зразок сучасного вчителя

с3«Він актор, але його глядачі і слухачі не аплодують йому. Він скульптор, але його роботи ніхто не бачить. Він лікар, але його пацієнти рідко дякують за лікування та не завжди хочуть лікуватися. Де ж йому взяти сили для щоденного натхнення? Лише в самому собі, тільки в  усвідомленні величі своєї справи», – так писав про вчителя письменник Симон Соловейчик.

Професія педагога наближена до професії артиста, вченого, письменника. Урок інколи називають “театром одного актора”. Однак для актора сценарист пише сценарій, режисер допомагає під час репетицій, інші працівники – в оформленні сцени, освітленні, музичному супроводі. А вчитель одночасно і сценарист, і режисер, і постановник, і актор, який щодня ставить не один, а кілька спектаклів. Які вчителі імпонують дітям? Звісно, красиві й охайні, дотепні й розумні, з витонченим смаком та почуттям гумору. До такого вчителя дітям хочеться йти на урок, хочеться вчити його предмет, як результат — саме з цього предмета знання учнів є найглибшими й найґрунтовнішими, а оцінки — найвищими.

 

таким педагогом є вчитель історії та правознавства НВК №2 м.Каменя-Каширського Людмила Степанівна Войчик. Вона належить до когорти освітян, чия висока педагогічна і загальнолюдська культура, багатий досвід роботи з дітьми служать запорукою успішного розвитку та виховання підростаючого покоління. Вчитель має ґрунтовну науково-теоретичну і методичну підготовку, високу ерудицію, філософський склад розуму, різноманітний світ захоплень, власне бачення світу.

Спираючись на досягнення сучасної педагогічної науки, педагог уміло використовує інноваційні технології навчання, розвиває в учнів високу пізнавальну активність, формує в них історичну свідомість. Заняттям Людмили Степанівни притаманні струнка логіка викладу навчального матеріалу, чітка постановка задач і послідовність їх вирішення, практична спрямованість, динамічність. Комплексне використання технічних засобів, поєднання науковості і доступності у викладанні історії, використання диференційованого підходу, різноманітних методів навчання сприяють розвитку в учнів навичок самостійної роботи. Прагнення до прогресивних змін в освітньому процесі спонукає Людмилу Степанівну до постійного самовдосконалення. І така самовіддана праця дає свої результати: вихованці Людмили Степанівни — переможці та призери обласних олімпіад з історії та правознавства і учасники Всеукраїнських.

А ще Людмила Степанівна є керівником музею розвитку та становлення освіти району. У 2011 році з ініціативи директора школи Галини Куницької педагогічний колектив НВК№2 розпочав плідну працю щодо його створення у галереях та коридорах школи. Напружену пошукову роботу провели вчителі та учні школи, збираючи інформацію про знаних в області та Україні земляків, які своєю самовідданою працею досягли значних успіхів у галузі науки та освіти.  У 2013 році музей отримав реєстраційне свідоцтво. За ці роки його відвідали чи не усі освітяни району та області. Людмила Степанівна із задоволенням проводить музеєм захоплюючі  екскурсії і навчає цій справі своїх вихованців. У візитаційній книзі багато теплих відгуків та подяк за інформацію, якою із гостями щедро ділиться вчителька. Пошукова робота зі створенням музею не закінчилася, вона продовжується, адже освітяни району працюють самовіддано і натхненно на благо майбутнього покоління.

Дійсно Людмила Войчик вкладає свою душу, красу почуттів, часточку життя в серця вихованців. Вона уболіває за кожного учня, співпереживає і постійно думає про них. Для колег, друзів завжди знайдеться добре слово, щира підтримка, приємні спогади.

Людмила Степанівна — учитель від Бога, світла особистість, із великим серцем, ніжною душею, мудрою порадою. Вона — яскравий приклад справжнього педагога, людини, що безмежно віддана своїй справі.

Лариса Лисюк,

заступник директора з навчально-виховної роботи НВК №2

м.Каменя-Каширського.

 

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *