Незалежна громадсько-політична газета

Віктор Пась: Виховання та навчання ніколи не були легкою справою

сДень вчителя, як і кожне свято, має свою магію. І, напевне, найбільше її у п’янких ароматах оберемків квітів, у зливі вітань та побажань, у креативних вигадках учнів… Так, День вчителя — це хороша нагода  сказати гарні слова про педагогів, це ще один  привід подякувати кожному з них за натхненну працю. Але це також і можливість поговорити про досягнення освітян району та нові вимоги на шляху до реформування освітньої галузі.

Отже, про ці основні питання і поспілкуємося у переддень професійного свята вчителів із начальником відділу освіти РДА Віктором Пасем.

 

— Вікторе Івановичу, Верховна Рада прийняла Закон України «Про освіту». Які зміни очікують педагогічну спільноту у зв’язку із введенням в дію Закону?

— Так, 25 вересня Президент України підписав Закон України № 2145-VІІІ “Про освіту”, прийнятий Верховною Радою України 5 вересня ц.р. Петро Порошенко, зокрема зазначив: «Це – одна із найголовніших реформ, бо від жодної іншої реформи майбутнє країни не залежить так, як від освітньої».

Закон вносить розмаїття і гнучкість у освітню галузь. Зокрема, заклади освіти зможуть обирати інші, крім уроку, форми організації освітнього процесу. Це може бути, приміром, проект, науковий квест, експедиція, індивідуальне дослідження, уроки в музеях тощо. Учнів це краще підготує до життя, а вчителям надасть змогу розкрити свої таланти. З іншого боку, це піднімає планку вимог до педагогів. До речі, підвищувати свою кваліфікацію вони тепер зможуть не лише в інститутах післядипломної освіти, але й на інноваційних тренінгах, організованих незалежними організаціями. При цьому новації закону спираються на принцип «гроші ходять за вчителем». Розширення інтелектуальної свободи вчителя – це один з ключових принципів побудови педагогіки партнерства. Новим законом “Про освіту” передбачено добровільну сертифікацію вчителів, яка дасть можливість ще на 20% підвищити зарплатню тим, хто її пройшов.

Ухвалювати навчальні плани тепер буде сама школа. Але вони мають бути такими, щоб досягати результатів навчання, які формуватиме міністерство.

— Зрозуміло, що нововведення в освіті спрямовані на те, аби зробити її більш якісною. Проте освітяни району і тепер можуть похизуватися хорошими результатами своєї роботи. Які педколективи зустрічають професійне свято із високими досягненнями  за підсумками минулого навчального року?

— Випробувана часом система педагогічної діяльності з виявлення і розвитку учнівської обдарованості вкотре засвідчує свою ефективність у навчально-виховних комплексах №1 та №2 міста, у загальноосвітніх школах сіл Раків-Ліс, Черче, Підцир’я, Видерта, Грудки, Бузаки, Пнівне, Гута-Камінська, Осівці, Клітицьк. Значно покращились результати участі у інтелектуальних конкурсах та олімпіадах учнів навчальних закладів сіл Нуйно, Сошичне, Теклине.

Якісно надані освітні послуги відображаються у високих результатах роботи працівників дошкільних, позашкільних закладів, МНВК.

— А як Ви вважаєте, якими є місії вчителя, керівника навчального закладу на місцевому рівні?

— Система освіти існує задля і заради дитини, її розвитку та успішного і щасливого життя в майбутньому. Тому вважаю, що місія вчителя – це робота з дитиною, організація навчання таким чином, щоби вона могла повністю розкрити свої таланти та навчитися жити у сучасному світі. Директор має лідерську місію у власному навчальному закладі, його завдання – створити умови для роботи педагогічного колективу. І саме від лідера залежить, чи розвиватиметься колектив, чи прагнутиме він учитися та дізнаватися про нові можливості, які дає сучасний світ.

Тепер же настав час жити по-новому і вчити по-новому. А нова українська школа даватиме освіту для життя. Вірю, що наші педагоги гідно втілюватимуть реформу і результат їхньої праці ми зможемо оцінити незадовго. А допоможуть їм в цьому критичне мислення, творчість, ініціативність, вміння вирішувати проблеми, вміння приймати рішення, вміння співпрацювати в команді.

— То що Ви побажаєте освітянам району з нагоди професійного свята?

— Перш за все хочу подякувати всім працівникам освіти за нелегку, але дуже почесну працю, за  ставлення до неї з любов’ю і творчою віддачею. А побажати — міцного здоров’я та великого терпіння, адже виховання та навчання ніколи не були легкою справою. Висловлюю усім сердечну вдячність.

Спілкувалася Тетяна ПРИХОДЬКО.

Please enter banners and links.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *