Незалежна громадсько-політична газета

Віктор Пась: Виховання та навчання ніколи не були легкою справою

сДень вчителя, як і кожне свято, має свою магію. І, напевне, найбільше її у п’янких ароматах оберемків квітів, у зливі вітань та побажань, у креативних вигадках учнів… Так, День вчителя — це хороша нагода  сказати гарні слова про педагогів, це ще один  привід подякувати кожному з них за натхненну працю. Але це також і можливість поговорити про досягнення освітян району та нові вимоги на шляху до реформування освітньої галузі.

Отже, про ці основні питання і поспілкуємося у переддень професійного свята вчителів із начальником відділу освіти РДА Віктором Пасем.

 

— Вікторе Івановичу, Верховна Рада прийняла Закон України «Про освіту». Які зміни очікують педагогічну спільноту у зв’язку із введенням в дію Закону?

— Так, 25 вересня Президент України підписав Закон України № 2145-VІІІ “Про освіту”, прийнятий Верховною Радою України 5 вересня ц.р. Петро Порошенко, зокрема зазначив: «Це – одна із найголовніших реформ, бо від жодної іншої реформи майбутнє країни не залежить так, як від освітньої».

Закон вносить розмаїття і гнучкість у освітню галузь. Зокрема, заклади освіти зможуть обирати інші, крім уроку, форми організації освітнього процесу. Це може бути, приміром, проект, науковий квест, експедиція, індивідуальне дослідження, уроки в музеях тощо. Учнів це краще підготує до життя, а вчителям надасть змогу розкрити свої таланти. З іншого боку, це піднімає планку вимог до педагогів. До речі, підвищувати свою кваліфікацію вони тепер зможуть не лише в інститутах післядипломної освіти, але й на інноваційних тренінгах, організованих незалежними організаціями. При цьому новації закону спираються на принцип «гроші ходять за вчителем». Розширення інтелектуальної свободи вчителя – це один з ключових принципів побудови педагогіки партнерства. Новим законом “Про освіту” передбачено добровільну сертифікацію вчителів, яка дасть можливість ще на 20% підвищити зарплатню тим, хто її пройшов.

Ухвалювати навчальні плани тепер буде сама школа. Але вони мають бути такими, щоб досягати результатів навчання, які формуватиме міністерство.

— Зрозуміло, що нововведення в освіті спрямовані на те, аби зробити її більш якісною. Проте освітяни району і тепер можуть похизуватися хорошими результатами своєї роботи. Які педколективи зустрічають професійне свято із високими досягненнями  за підсумками минулого навчального року?

— Випробувана часом система педагогічної діяльності з виявлення і розвитку учнівської обдарованості вкотре засвідчує свою ефективність у навчально-виховних комплексах №1 та №2 міста, у загальноосвітніх школах сіл Раків-Ліс, Черче, Підцир’я, Видерта, Грудки, Бузаки, Пнівне, Гута-Камінська, Осівці, Клітицьк. Значно покращились результати участі у інтелектуальних конкурсах та олімпіадах учнів навчальних закладів сіл Нуйно, Сошичне, Теклине.

Якісно надані освітні послуги відображаються у високих результатах роботи працівників дошкільних, позашкільних закладів, МНВК.

— А як Ви вважаєте, якими є місії вчителя, керівника навчального закладу на місцевому рівні?

— Система освіти існує задля і заради дитини, її розвитку та успішного і щасливого життя в майбутньому. Тому вважаю, що місія вчителя – це робота з дитиною, організація навчання таким чином, щоби вона могла повністю розкрити свої таланти та навчитися жити у сучасному світі. Директор має лідерську місію у власному навчальному закладі, його завдання – створити умови для роботи педагогічного колективу. І саме від лідера залежить, чи розвиватиметься колектив, чи прагнутиме він учитися та дізнаватися про нові можливості, які дає сучасний світ.

Тепер же настав час жити по-новому і вчити по-новому. А нова українська школа даватиме освіту для життя. Вірю, що наші педагоги гідно втілюватимуть реформу і результат їхньої праці ми зможемо оцінити незадовго. А допоможуть їм в цьому критичне мислення, творчість, ініціативність, вміння вирішувати проблеми, вміння приймати рішення, вміння співпрацювати в команді.

— То що Ви побажаєте освітянам району з нагоди професійного свята?

— Перш за все хочу подякувати всім працівникам освіти за нелегку, але дуже почесну працю, за  ставлення до неї з любов’ю і творчою віддачею. А побажати — міцного здоров’я та великого терпіння, адже виховання та навчання ніколи не були легкою справою. Висловлюю усім сердечну вдячність.

Спілкувалася Тетяна ПРИХОДЬКО.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *