Незалежна громадсько-політична газета

Мечу давньоруського воїна повернули первісний вигляд

меч..2 вересня у державному історико-культурному заповіднику Старий Луцьк” виставили на огляд відвідувачів ідреставрований давньоруський меч, знайдений поблизу села Підріччя. 

У Підріччі є урочище “Каміння”. Через посуху якось там дуже впав рівень води. Житель сусіднього села Раків- Ліс Степан Радкович витягував у тому місці брили і натрапив на встромлений меч. Звідки він тут взявся? Про це можна лише здогадуватися.

Тривалий час археологічний експонат зберігався у фондах шкільного музею Раків-Ліської школи. Через те, що у навчальному закладі нема умов для зберігання таких давніх реліквій, унікальну стародавню зброю цьогоріч у червні передали на реставрацію та зберігання в державний історико-культурний заповідник міста Луцька.
Як розповіла вчитель історії Тетяна Совальська, загалом було визначено його вік та відновлено його первісний вигляд. На стільки, наскільки це було можливо.
Цей меч цікавий тим, що подібних йому дуже мало — це взагалі рідкісний артефакт, збережений у такому доброму стані. Ймовірно меч належить до епохи князя Данила Галицького, зокрема, до часу розквіту Галицько-Волинського князівства. Зараз можна лише припускати, яким чином він опинився у річці. І найцікавіше те, що пролежав він там щонайменше шість віків.
— Нас запросили на презентацію меча в замок Любарта, яку музейні працівники планували спочатку на День Незалежності, — говорить Тетяна Совальська. — Але з певних причин цю справу, як нам повідомили, перенесли на 2 вересня.
До слова, коли меча передавали до музейної установи, то заступник директора з наукової роботи державного історико-культурного заповідника “Старий Луцьк” Віктор Баюк пообіцяв, що відтепер для учнів Раків-Ліської школи всі екскурсії в музеї будуть безкоштовними.
Олесь Федорович, фото автора.

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *