Незалежна громадсько-політична газета

Останній перший дзвоник у школі з дідівських клунь

VLUU L210 / Samsung L210На це сподіваються в Осівцях усі: діти і їхні батьки, вчителі, загалом громада. На це покладає надії і влада

За вікном перше вересня, початок осені. Від самого рання сотні осівцівських школярів поспішають на урочисту лінійку до свого навчального закладу. Ось вони, усміхнені та щасливі, з різнобарвними букетами квітів у руках, вишикувались рядами в очікуванні початку свята. Часом веселу посмішку на обличчі малечі змінює тривога. Воно й не дивно, для частини із них – це перше знайомство із такою загадковою країною Знань. Хоча причин для страху в майбутніх школяриків окрім цього ще вдосталь. Адже здобувати науку поки що їм доведеться в старих, аварійних корпусах, де на голову зі стелі будь-якої миті може впасти штукатурка, а взимку проймають дрижаки. Правда, недовго… За планом наступного року в селі нарешті завершиться спорудження нової, сучасної школи і вже з вересня тутешні діти будуть сидіти у світлих, теплих, а головне, безпечних класах.

Осівці

VLUU L210 / Samsung L210

3окрема, в цьому присутніх запевнив голова Волинської ОДА Володимир Гунчик, який завітав минулої п’ятниці до осівчан, аби перевірити, як просувається будівництво, а також привітати дітей, їхніх батьків і увесь педагогічний колектив школи з початком нового навчального року. Спільно з Леонідом Стефановичем, керівником будівельної організації «Житлобуд-2» (фірми-підрядника, що виконує роботи) та представниками районної влади Валерієм Дунайчуком і Віктором Сусом вони оглянули будівельний об’єкт, поспілкувалися з робітниками (до слова, переважна більшість з яких – місцеві жителі, невтомні татусі, які щодня трудяться на благо своїх дітей). Керівник краю залишився задоволений якістю та швидкістю будівництва (наразі триває зведення третього поверху школи).

 

– Дорогі наші учні, в першу чергу першокласники, першокласниці, батьки, вчителі. Мені дуже приємно сьогодні бути у вас. Приємно вдвічі, тому що я на рідній землі… Ті спільні дії, рішення, які ми прийняли разом з місцевою громадою, сьогодні втілилися в чудові звершення… Я впевнений, що це дійсно буде остання «перша лінійка» у цьому приміщенні, — сказав Володимир Гунчик у вітальному слові. Символічним підтвердженням слів Володимира Петровича став сертифікат на право будівництва школи, підписаний Прем’єр-міністром України, котрого він під оплески загалу вручив директору школи Любові Дем’яник.

Як зазначила Любов Омелянівна, громада, учні, вона особисто безмежно тішаться тому, що давня мрія селян про комфортні умови навчання для їхніх діток таки втілиться в життя. Цілком вірогідно, так і буде, адже, за словами губернатора, із 52 мільйонів гривень, які передбачені на будівництво школи, у 2017 році підрядники повинні освоїти 22 мільйони. Решта 30 мільйонів надійдуть вже 2018 року.

– Ми маємо разом з вами подякувати тим, хто за нас переживав, хто за нас думав і допоміг реалізувати величну мрію – будівництво нової школи. Хай Господь благословляє їх на великі починання і дає сили завжди закінчувати те, що вони задумали, — зазначила Любов Дем’яник.

Разом з великою шкільною родиною директор подякувала всім благодійникам, трудівникам, які вкладають частинку своєї праці в справу спорудження так потрібного для осівчан навчального закладу.

– Дорогі дітки, ви йдете назустріч сонцю. Вас чекають казки і дива. Ви — запорука всім надіям. Хай же буде вам дорога легка… Благослови вас, добрий Боже. Благослови, Пречиста Мати. Хай ваша ласка нам поможе щасливо навчальний рік почати. В добру путь вам, дорогі діти. Хай щастить вам скрізь і всюди, – з теплом і ніжністю бажає дітворі матір Галина Дейнека.

VLUU L210 / Samsung L210

Вже традиційно підсумовує свято клірик храму Святої Параскеви, протоієрей Стефан Кисель. Він привітав школярів з початком нового навчального  року та вручив першокласникам невеличкі подарунки на згадку.

– Щоб Господь допомагав приймати вам навчання на користь і на радість батькам. Зі святом усіх! Хай Господь благословляє і Матінка Божа завжди захищає від усіх негараздів. Спаси вас Господи! – побажав отець Стефан.

І ось мить, котрої чекали всі присутні, особливо учні та їх мудрі наставники-вчителі – перший дзвінок у цьому році. Трішки лячно Уляні Михалік, яка сьогодні також стане школяркою, бо саме вона має виконати відповідальне завдання – дати дзвінок. Сміливішим є її старший колега – дев’ятикласник Дмитро Митчик. Той хвацько бере дівчинку на плече. Керівник області жартома запитує, чи впорається. Киває, що так. Ще б пак – осівчани такі люди, що зуміють зробити будь-що, навіть школу! А далі гучний дзвін неквапом проноситься між рядами. Відлік до 1-го вересня 2018 року розпочався. Годинник безупинно відбиває секунди, тож не зрадьте, панове чиновники, сподівання малечі!

Олександр ПРИЙМАК,

село Осівці.

Фото автора.

 

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *