У селі продовжують вживати карантинні заходи. Діє заборона на продаж та вивезення із населеного пункту живих свиней, м’яса і сала з них, а також овочів, зокрема картоплі. Ведеться чергування ветеринарів та поліцейських на двох постах, облаштованих дезбар’єрами. Ветлікарі проводять дезінфекцію у дворах селян, у цьому допомагають їм рятувальники.
До речі, дезінфікували вже понад 200 дворів.
На щастя, випадків захворювання на африканську чуму свиней більше не було виявлено.
Нагадаємо, одразу після виявлення у Хотешові АЧС у людей вилучили 6 тварин хворих та згодом ще 16 підозрілих у захворюванні. Господарям держава обіцяє виплатити компенсацію. Зокрема, за словами ветеринарів, минулого року у сусідніх Ратнівському та Любешівському районах селяни таки отримали кошти за вилучених свиней.
Хотешівці проводять забій дорослих тварин. Доводиться вирізати і ще малих. Тих поросяток, які щойно народилися, ветлікарі усипляють. Для людей це величезні втрати, дехто до останнього відтягує забиття тварин. Однак, відповідно до інструкції з профілактики та боротьби з АЧС, всі здорові свині в зоні захисту (село Хотешів) повинні бути забиті. І, як розповідає начальник управління Держпродспоживслужби у Камінь-Каширському районі Віталій Макарчук, ветеринари спільно із правоохоронцями вже проводять роз’яснювальну роботу про відповідальність за недотримання карантинних вимог та ненадання достовірної інформації. З людей беруть розписку про те, що вони забили усіх своїх свиней.
У проведенні заходів з ліквідації та недопущення поширення африканської чуми свиней постійно залучені 11 працівників ветслужби, працівники сільради, рятувальники, поліцейські.
Наразі так і не вдалося встановити, звідки чуму було занесено у Хотешів.
Задля зменшення ризику поширення АЧС в області вирішили у вересні розпочати відстріл диких кабанів. Як повідомляє начальник головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області Богдан Лозинський, зокрема у Польщі через перенесення захворювання дикими свиньми вже зафіксовано 500 випадків хвороби, є випадки і в Білорусі. Оскільки сезон полювання на парнокопитних тварин та хутрових звірів починається лише у листопаді, наразі спільно з обласним управлінням лісового та мисливського господарства напрацьовують механізм відстрілу. У ВОУЛГМ проаналізують кількість тварин та норми, а тоді на комісії вирішать, яким чином здійснюватимуть депопуляцію.
Тим часом хвиля тривоги прокотилася у Шацькому районі. 29 серпня в селі Пульмо виявлено три трупи свиней з характерними ознаками для африканської чуми свиней. Від них спеціалісти ветеринарної медицини відібрали патматеріал і передали в державні лабораторії м.Київ та м.Луцьк для проведення аналізів. Підозра на АЧС не підтвердилась.
Тетяна ПРИХОДЬКО.