Незалежна громадсько-політична газета

Село, де народився, — найкраще на землі

 

Тому кожен, хто птахом випурхнув з його колиски у світ широкий, щоразу з любов’ю і теплом

повертається до рідного куточка

 

Щедрими кетягами калини, п’янким запахом сіна і матіоли, радісними посмішками вітали минулими вихідними Рудка-Червинська та Нові червища своїх земляків, гостей. У них було свято. Не скрізь і не завжди громада згуртовано збирається на урочистості та святкові розваги різного роду. Однак жителі Рудки-Червинської та Нових Червищ продемонстрували помітну активність в цьому плані. Танці, співи, ігри та змагання засвітили на обличчях селян щирі посмішки, в очах — доброту та залишили захоплення в серцях.

 

На невеличкій сцені сільського клубу у Рудці-Червинській відбулося справжнє талант-шоу. Місцеві жителі і не пригадують, чи й було у них коли-небудь таке свято у такому форматі. Юні артисти своїми виступами просто підкорили серця односельців та гостей. Діти емоційно, граційно, щиро та безпосередньо дарували їх своїм мамам і татам, дідусям і бабусям. Змістовною і цікавою була концертна програма.

Зі сцени звучали слова подяки місцевим трударям, багатодітним сім’ям, довгожителям. До речі, найстарішою жителькою села Рудка-Червинська є Марія Іванівна Яцук, якій вже виповнилося 93 роки. Наймолодшою ж прабабусею в селі є Марія Миколаївна Приходько.

Найдовше ж разом у парі прожили Іван Сергійович і Марія Олексіївна Приходьки. Уже 60 років вони ділять навпіл усі радощі і біди. Доля подарувала їм 5 доньок, четверо з яких мають вищу педагогічну освіту, одна – юридичну. Іван Сергійович та Марія Олексіївна тішаться всіма своїми дочками, зятями, онуками і правнуками. А серед них є педагоги, військові, підприємці, логісти, дизайнери, лікарі, слідчі відділу внутрішніх справ України,  спеціалісти Міністерства юстиції України. І в цей день найстарша донька подружжя  із своєю половинкою привітали односельчан зі сцени.

Подякували на святі за плідну і самовіддану працю вичтелям місцевої школи, директором якої є Ніна Степанівна Пугач, працівникам культури та медикам. Зокрема відзначили Марію Пронцевич, котра свого часу готувала також гарні свята, та Анастасію Ананіївну Книгницьку, яка десятки років турбувалася про здоров’я односельчан.

Шану віддали мужнім землякам, які захищали і захищають Україну: Ігорю Приходьку, Ігорю Яцуку, Ростиславові Петрику, Олександрові Каширцю, Андрієві Зосімчуку, Іванові Петрику, Дмитрові Невару, Юрію Юневичу, Олександрові Яцуку і учаснику бойових дій вчителю місцевої школи Василю Григоровичу Яцуку. До речі, прикордонник-кінолог Олександр Каширець з нагоди свята прислав односельцям СМС-вітання із Маріуполя: «Дорогі односельчани! Є завжди поміж усіх бідні і багаті. Кому що треба, доля не пита. Та є три речі всім нам необхідні: мир, здоров’я і в душах доброта. Тож хай буде мир у ваших домівках. Бережіть здоров’я, радуйте один одного гарними словами і добрими вчинками».

Вітання із Мадриду адресував землякам Мирослав Приходько: «Дорога рудинська родино! Хай кожен із вас один до одного шану має, гостей із добротою, щирістю приймає і про нас, тих, що в інших країнах, пам’ятає. Ми любимо Україну, але в кожного доля своя – і в синиці, і в солов’я».

Так, світові простори, де мешкають вихідці із Рудки-Червинської, досить широкі. Доля розкидала їх не лише в Україні, а й Білорусі, Росії, Казахстані, Польщі, Ізраїлі, Італії, Іспанії, навіть Габоні. На свято у село завітали гості із Польщі, Італії, Росії.

Без сумніву, ось такі зустрічі — це не просто символічне підбиття підсумків зробленого, прожитого, це скоріше єднання людей, усвідомлення, що всі вихідці із Рудки-Червинської — чи не як одна родина. І тільки спільними зусиллями та з підтримкою один одного можливо впевнено дивитись у щасливе майбутнє.

Не шкодуючи долонь, присутні в залі сільського клубу плескали тим неперевершеним дітям, які протягом кількох годин радували земляків своїми виступами. Усі вони, жителі села і вихідці, плідно трудилися, готуючись до свята, під керівництвом досвідченого педагога, яка вміє знайти щлях до дитячих душ, багатогранної завжди щирої та привітної Надії Омелянівни Міщук. І недаремно, бо їм вдалося розфарбувати будні селян яскравими кольорами. До речі, найактивнішими учасниками концертної програми були сім’ї Петра і Любові Приходьків та Сергія і Людмили Цьопичів. А особливість усіх жителів Рудки-Червинської підмітила і народний депутат Ірина Констанкевич, яка до глибини душі була вражена їх безпосередністю і щирістю, доброзичливістю, талановитістю. На святі вона вручила допомогу на будівництво у селі каплички.

 

***

Доброї благословенної днини зібралася сільська новочервищанська родина та гості біля місцевого будинку культури. Вітальним словом зустріла усіх сільський голова Марія Салівончик. І розпочалося свято піснями. Сумні і серйозні, жартівливі і дитячі наспіви линули усім селом. Чарівні учасники концертної програми, активні її організатори, уважні глядачі створили загалом надзвичайно позитивну атмосферу. Адже свято це було саме для тих, хто з року в рік своєю працею та турботою робив своє село гарним та затишним. Тому тут усім їм віддали належне.

Потрудилися на своїй життєвій ниві найстаріший на сьогодні житель села Олександр Артемович Марчук, якому виповнилося вже 94 роки, та 92-літня жителька Єлизавета Гаврилівна Булік. Цих довгожителів на урочистості нагородили відзнакою «Мудрість села». Загалом у селі 42 жителі, яким зозуля накувала більше восьми десятків літ.

Є з ким ділитися мудрістю старшому поколінню, адже сільська родина багатшає і багатшає. Цьогоріч тут уже народилося  семеро малюків. А всього в селі 98 діток дошкільного віку. До речі, наймолодшою жителькою Нових Червищ на даний час є Валерія Вікторівна Швець, тож їй вручили відзнаку «Майбутнє села». Щебетом дитячих голосів повниться не одна родина Нових Червищ. Зокрема, багатодітних сімей тут налічується більше 70. Ці родини схожі між собою своєю селянською долею, вічними турботами про дітей, якими б вони не були – дорослими чи малими. І найбагатшою на синів і дочок тепер є сім’я Віктора та Антоніни Пронцевичів, які виховують 10 діток. Їх нагородили почесним званням «Родина села».

А от відзнаку «Щасливі разом» отримала пара, яка береже своє сімейне вогнище 61 рік поспіль – Адам Олександрович та Олена Лукашівна Іванюшики. Наймолодші ж пари – Івана та Інну Воронових, Володимира і Надію Савоніків – назвали «Надією села».

Пишаються жителі Нових Червищ і своїми героями. Василь Яцук, Андрій Парфенюк, Юрій Невар, Віктор Давидюк боролися за цілісність нашої держави на Сході. Їм односельчани підготували відзнаки «Захисник села».

«Гордістю села» новочервищанці вважають свою матушку Галину Богданівну Лосєву. Життя кожної людини – це стежина, і кожен намагається пройти нею гідно. А для цього потрібно щось творити з чистою душею і чистим серцем. Саме означені риси притаманні цій чарівній жінці, яка віддає себе людям тепер уже рідного села, власним прикладом утверджує любов та злагоду. “Талантом села” визнали ж завідуючу сільської бібліотеки Любов Макарівну Цьопич. До речі, і ще одним талантом села можна вважати місцеву мешканку Анну Демидюк, картини якої експонувалися під час свята.

Пишаються у Нових Червищах й красунями дівчатами. Вони тут, кажуть, кращі одна поперед одною. Проте наважилися визнати серед них найгарнішу. І зробили це за… довжиною коси, бо коса – дівоча краса. У Софії Приходько вона виявилася найдовшою – 97 сантиметрів, тож їй і вручили відзнаку «Краса села».

Серед чоловіків визначили кращого за принципом «хорошої людини має бути багато». Тобто за шириною талії Анатолій Максимович Філюк був визнаний «Авторитетом села».

До речі, одній гості свята також пощастило отримати почесну відзнаку від новочервищанців. Народного депутата Ірину Констанкевич визнали «Майбутнім села». Звичайно, Ірина Мирославівна оцінила такий жест. Взагалі вона щиро була вражена зустріччю із жителями і Рудки-Червинської, і Нових Червищ. У спілкуванні з ними вона відкрила ці поліські глибинки для себе по-новому. Депутат оглянула навчальні заклади у Нових Червищах – загальноосвітню школу та дитсадок – і спільно з їх працівниками обдумали можливість вирішення певних проблемних питань.

Гарне свято — музики, пісень багато, чудовий настрій, море подарунків. Позитивні враження однозначно надовго зостануться у серцях селян та гостей.

Тетяна ПРИХОДЬКО.

Фото автора.

Рудка-Червинська — Нові Червища.

 

20170723_135051_resized 20170723_135813_resized 20170723_151146_resized thumb_5501_news_photo_big DSC_1635......... DSC_1458.......... DSC_1534............ DSC_1555........... DSC_1492.........

 

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *