Незалежна громадсько-політична газета

Не лише навчати, а й дбати про працевлаштування

с2Нещодавно на базі ДПТНЗ “Камінь-Каширське ВПУ” відбулося урочисте відкриття Центру професійної кар’єри. Такий крок є цілком доцільним і доречним. І спонукали до цього, як зазначила у своєму виступі заступник директора з навчально-виробничої роботи ВПУ Леся Гаврилюк, дослідження щодо працевлаштування випускників училища, які були проведені спільно ВПУ і центром зайнятості.

— Центр займатиметься проведенням ярмарків економічних екскурсій, тренінгів, презентацій, семінарів та консультацій з питань кар’єри, — зауважила Леся Миколаївна. — Тільки той навчальний заклад, який дбає про кар’єру своїх випускників, має право називатись на сьогоднішній день вищим професійним училищем. Центр кар’єри повинен стати провідником зайнятості учнів. Дирекція училища, педагогічний колектив твердо переконані в тому, що якісно підготовлений фахівець сьогодні – це успішно працевлаштований випускник завтра. На даний час не можна досягти нових звершень, стоячи на місці. Нам потрібно вболівати, щоб здобуті учнями нашого навчального закладу теоретичні знання і професійні навики виявились затребуваними на ринку праці. Це буде додатковим захистом робітничих професій, які зараз переживають не найкращі часи, а також підвищенням рейтингу училища і показників працевлаштування вихованців.
Зрештою функціонування такого центру дійсно потрібне. Адже дуже часто молоді люди у період свого особистісного розвитку губляться і їм важко визначитися із своєю професійною діяльністю. А завдання Центру професійної кар’єри полягає саме у формуванні в учнів навичок планування кар’єри, активного пошуку роботи та самозайнятості. Окрім того центр створюватиме банк даних підприємств, установ і організацій для проходження учнями виробничої практики та працевлаштування.

с1
Отже, стрічку, що символічно відкрила двері новоствореної організації, перерізали заступник голови райдержадміністрації Інна Бігун, керівник Центру та викладач Наталія Степанець, директор обласного центру зайнятості Роман Романюк, заступник директора з навчально-виробничої роботи ВПУ Леся Гаврилюк.
Тепер у Центрі допомагатимуть учням побачити зв’язок між навчанням в училищі та дорослим життям (після випуску), розвивати в собі навички, необхідні для побудови успішної кар’єри. Центр повинен стати надійним партнером роботодавців у формуванні якісного кадрового резерву своїх підприємств. Важливість та необхідність його створення у Камінь-Каширському ВПУ підкреслили у своїх виступах і директор обласного центру зайнятості Роман Романюк, директор районного центру зайнятості Лілія Дзямко, заступник голови РДА Інна Бігун, голова правління райспоживспілки Тетяна Єфімова.
Гарно та урочисто відбулося відкриття Центру професійної кар’єри, гостей заходу вітали учні агітбригади піснями про Україну, наше місто над Циром, про своє училище. Цікавинкою було представлення дітьми тих професій, яких вони навчаються. Після цього заступник начальника відділу надання соціальних послуг районного центру зайнятості Валентина Козік провела професійне консультування, а гості ознайомилися з виробничою базою училища.

Тетяна ПРИХОДЬКО,
фото автора.

с3

Please enter banners and links.

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *