Незалежна громадсько-політична газета

Твоє місто – рідний дім! Хай буде затишно у нім!

зупинка..Сучасне життя вимагає від нас ініціативності, рішучості, наявності активної громадської позиції. Ми, молоде покоління, живемо в час змін і розуміємо, що світ стане кращим лише тоді, коли кожен зробить свій внесок у спільну справу, почне творити добро на благо суспільства і оточуючих. Не потрібно великих зусиль – лише мрія, віра у свої сили та трішки старання – і навіть звичайні школярі можуть стати супергероями свого міста і зробити його більш затишним!

У цьому ми переконалися на власному досвіді завдяки участі в освітньому проекті «Відкривай Україну». Команда нашої гімназії «Вітер змін» успішно виконала завдання шкільного етапу, створивши учнівську республіку «ТЕМП» – клуб для тих, хто захоплюється саморозвитком та самовдосконаленням. Безперечно, це було непросто, але цікаво: під керівництвом нашого вчителя-модератора Аліни Валеріївни Пивоварчук ми навчилися працювати в команді, організовувати свою роботу, згуртовувати та надихати інших підлітків.

Половина шляху пройдена, та попереду міський етап – завдання ще важливіше і відповідальніше. Темою для нашого проекту став благоустрій міста. У нас було безліч креативних і оригінальних ідей, але ми мусили обрати тільки одну, реалізація якої стала би по-справжньому корисною для Каменя-Каширського та його мешканців. Перш за все, ми провели усне опитування, щоб визначити, які проблеми турбують населення. Згодом на основі власного дослідження ми створювали орієнтовні плани перспективних проектів. Після тривалого обговорення наша команда вирішила оновити і прикрасити автозупинку на провулку Шевченка, поблизу військкомату.

Оскільки наша гімназія розташована неподалік, ми могли самостійно оцінити стан вже існуючої зупинки – лише дорожній знак і невеличка старенька лавочка. Поспілкувавшись із людьми, які щодня чекають свої автобуси і маршрутні таксі на цьому місці, ми зрозуміли, що ситуація дійсно невтішна. Жодне накриття не захищало зупинку від дощу, снігу чи сильного вітру, лавочка незручна.

Отож ми звернулися з ініціативою про встановлення накриття для зупинки до міського голови Василя Бондара, продемонстрували йому проект. Василь Іванович охоче підтримав нашу ідею, надав необхідні кошти, і вже через кілька днів зупинку цілком реконструювали.

Металевий каркас з накриттям, широка та зручна лавочка – саме в такому вигляді постала перед містянами наша зупинка. А ми ж взялися за її декорацію. Разом із Аліною Валеріївною та вчителем образотворчого мистецтва  Андрієм Анатолійовичем Дубровським ми зробили із зупинки справжній витвір мистецтва. Із зовнішньої сторони з обох боків її прикрашають стилізовані різнокольорові квіти; всередині – емблема нашої команди та яскраві лозунги: «Ти – людина! Совість май і сміття не розкидай!» і «Твоє місто – рідний дім! Хай буде затишно у нім!».

Ми щиро сподіваємося, що ця зупинка сподобається кожному жителю і гостю нашого міста. Робота над подібними проектами – величезний досвід, маса позитивних емоцій і вражень. Ми надзвичайно вдячні міській раді, дирекції школи та всім небайдужим людям, які допомагали нам зробити нашу мрію реальністю. Наша команда радить усім учням долучатися до такої роботи, а вам зичить, щоб кожна зупинка на вашому життєвому шляху була такою ж барвистою і приємною!

Змінюймо світ на краще разом!

Катерина Василенко,

учасник проекту «Відкривай Україну»,

НВК №2

м.Каменя-Каширського.

Please enter banners and links.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *