Незалежна громадсько-політична газета

Владі району бракує публічності, прозорості, відкритості, справедливості у прийнятті рішень

DSC_0058Влада може працювати ефективно лише за умови дієвого контролю за роботою обраних депутатів, уповноважених на виконання владних функцій чиновників з боку виборців.  Конституцією України  закріплені права громадян на свободу інформації (ст. 34), на індивідуальні та колективні звернення до органів влади та посадових осіб (ст. 40).  Стаття 4 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” першими з основних десяти принципів місцевого самоврядування називає : народовладдя, законність і гласність. Дотримання законів, очищення влади, знищення корупції – головні гасла Революції Гідності мають бути головними критеріями в роботі кожного, кого народ називає владою. Завдання влади – виконувати волю народу.

важливими у діяльності Камінь-Каширської районної ради 7 скликання стали рішення про роздержавлення газети «Полісся, прийняття нової редакції Регламенту,  створення Координаційної ради,  Пнівненського освітнього округу та опорної школи, підтримка економічної блокади окупованих територій.  Але лише перше рішення дає вже сьогодні дієвий результат. Про решту так не скажеш. Найгірше – досі залишається практика порушення регламентних норм у прийнятті рішень, відсутність повної і достовірної інформації про роботу ради на сайті та бодай часткового висвітлення прийнятих рішень у районній газеті, небажання керівництва ради перетворити її на дійсно колективний орган, де кожен депутат  як найперший і головний посередник між виборцем і владою, має оперативно реагувати на існуючі проблеми громад  і забезпечувати їх вирішення. Ефективне виконання таких функцій неможливе без постійної взаємодії з виборцями, керівниками громад,  депутатських запитів, звернень, врахування громадської думки. Постійна активна увага виборця до дій влади, посадових осіб, жорсткий контроль за використанням коштів — головний критерій покращення роботи влади, а отже нашого життя.

Як депутат райради твердо переконана, що прийняття рішення про виділення коштів з районного бюджету на проведення ремонтних робіт в адмінприміщенні районної ради (в 2016 році на суму більш як 500 тис. грн.), придбання нового автомобіля для виконавчого апарату ради (170 тис. грн.), преміювання голови  в 2017 році (у той час, коли не вистачає 22 млн. на оплату праці працівників освітніх та медичних установ району) не відповідало політичній волі більшості виборців району. Відстоюємо право мати госпітальний округ, але при цьому,  збільшуючи видатки районного бюджету 2016 року в  сумі біля 15 млн. грн., чомусь не виділяємо коштів на  медичне обладнання в ЦРЛ, зменшили видатки на охорону здоров’я в порівнянні з 2015 роком більше як на 2 млн. грн. Маючи видатки по закладах освіти на 17 млн. грн. більші у порівнянні з 2015 роком, ми чомусь не фінансували з районного бюджету будівництва школи в с. Осівці, ремонт аварійного даху приміщення школи в с. Мельники-Мостище, облаштування вентиляції в приміщенні спортзалу НВК №1 м. Каменя-Каширського, і навіть не виплатили допомоги на оздоровлення технічним працівникам освітніх закладів. Виділяли кошти  на доїзд вчителів, але зовсім знехтували зобов’язаннями перед пільговими категоріями населення (інвалідами, дітьми війни, багатодітними сім’ями). Практично зовсім не використовувалися кошти районного бюджету на ремонт доріг місцевого значення.  Впевнена, що саме ці видатки найбільше цікавлять виборців.

Головним завданням надалі вбачаю посилення уваги до відкритості, прозорості прийняття рішень, доведення їх до відома виборців і дієвий, жорсткий контроль за використанням, не гривні, а кожної копійки державних та громадських коштів. Тому прошу вважати офіційним зверненням до  голови районної державної адміністрації В.С. Дунайчука (на якого згідно із законом покладено цей обов’язок),  опублікувати детальний аналіз використання коштів районного бюджету  2016 року в розрізі громад району, закладів, установ, програм, відповідно до джерел фінансування  на сайті райдержадміністрації та в газеті «Полісся». Кожен виборець району має отримати цю інформацію і зробити висновки про результати роботи районної влади (і представницької, і виконавчої) за 2016 рік. Це найкращий спосіб провести громадське  обговорення звіту голови РДА, який виноситься на розгляд сесії районної ради, запланованої на 7 квітня ц.р. Район – це місто і села, де живуть наші виборці і отримують послуги, через якість яких і мають оцінити роботу чиновників. Коли люди отримають інформацію про суми коштів, профінансовані на їхні соціальні об’єкти, порівняють із сусідами, то зможуть зробити висновки. Оце і буде реальна оцінка роботи влади,  дієвий бар’єр  на шляху корупції, неефективного використання місцевих ресурсів та ефективним засобом реалізації прав виборців. Наш обов’язок як депутатів донести цю інформацію у громади, прозвітуватися про свою роботу в раді.

Влада наша – рідна і лише ми можемо привести її до порядку, або поміняти. Не потрібно для цього криків, сили — добра і сильна воля більшості – і все в порядку.

Ми встигли переконатися: зміна особистостей при владі нічого не вирішує. Систему влади в Україні треба міняти цілком. Без цього неможливе виживання країни, держави та народу. Справедливість візьме гору лише тоді, коли нинішню Систему буде демонтовано і владу в країні отримають відповідальні громадяни. Коли фундаментальні права людини і громадянина – від права на життя до права на власність – будуть надійно гарантовані новою Конституцією та забезпечені новим законодавством. Громадянське суспільство, що складається з людей, котрі створюють національне багатство своєю чесною працею, має отримати законні та дієві механізми контролю над владою на усіх рівнях.

Ми – депутати від партії «Українське об»єднання-УКРОП» прагнемо згуртування в одну сильну команду виборця, депутата сільської, міської, районної, обласної рад та народного депутата України І.М. Констанкевич з метою реальних змін на краще для жителів громад району.

Іншого змісту набере влада народу, громади  через чітке розмежування функцій та повноважень держави і місцевого самоврядування. Дієве  врядування громад ми можемо побачити в об’єднаних територіальних громадах, які впевнено будують своє майбутнє. В усіх районах Волині впевнено іде процес створення ОТГ. Останні рішення парламенту дали ще більші можливості для прийняття рішень про об’єднання громад. Для громад нашого району 2017 рік  стане вирішальним у процесах децентралізації влади. На жаль,  ми запізнилися уже на два роки, багато втратили  безпосередньо у районі і в плані отримання додаткових фінансових ресурсів для розвитку громад.

Місцеве самоврядування найбільше залежить саме від нас усіх. Тільки разом можна будувати сім’ю, громаду, державу. Думайте, аналізуйте,  хто з тих, кого ви обрали, працює  для вас сьогодні, запитуйте на які видатки влада використала ваші податки, за скільки коштів зроблений ремонт дороги, що придбали чи зробили в школі на ваші гроші, заставляйте звітуватися за прийняті рішення, використані кошти та виконані роботи. Контролюйте виконання кожним чиновником місцевого рівня  його роботи, давайте оцінку всім реформам і змінам – це не тільки ваше право, це ваш і наш обов’язок перед майбутнім України. Наводити лад — наша спільна справа.

Світлана Сидорук, депутат Камінь-Каширської районної ради.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *