Незалежна громадсько-політична газета

Віталій Михайлов: Кожен справжній мужчина повинен відслужити в армії

DSC_0547

20 вересня приступив до виконання службових обов’язків новопризначений військовий комісар Камінь-Каширського військового комісаріату підполковник Віталій Михайлов. Наш кореспондент зустрівся з Віталієм В’ячеславовичем та попросив його відповісти на низку запитань.

Віталію В’ячеславовичу,  розкажіть коротко про себе, де раніше несли службу…

— Родом я із Львова. До призначення на посаду у Камінь-Каширський працював заступником військового комісара Сокальського району, начальником мобілізаційного відділення. Брав участь в антитерористичній операції, перебував в Луганській області.

— А тепер дайте відповідь на запитання, з якого, можливо, й варто було б починати нашу розмову: якими бачите  основні завдання у роботі на новій посаді?

— Я бачу, що було втрачено зв’язок між військкоматом і населенням, тож передусім планую його відновити. Жителі мають зрозуміти, що армія їй потрібна. Знаєте, є така професія — Батьківщину захищати, і цю професію треба обирати свідомо. Можливо, це банальний вислів, але сьогодні, коли тривають бойові дії, він набув зовсім інших відтінків

— Віталію В’ячеславовичу, в пресі прозвучала інформація, що Камінь-Каширський район є одним із тих, де найменше бажаючих служити за контрактом. На вашу думку, чому склалася така ситуація?

— Пояснити причину такого стану справ непросто, оскільки на це є як об’єктивні, так і суб’єктивні чинники. Вважаю, що основна причина цього криється в позиції влади на місцях, адже в районі є така сільська рада, з якої не було призвано жодного військовослужбовця. Та й патріотичне виховання молоді в районі, певне, треба краще налагоджувати. Прикро  бачити ввечері молодих людей, яким байдуже, що точиться війна на сході. У свою чергу на сьогодні ми робимо усе можливе для того, щоб заохотити молодь до служби в армії. Звісно ж, є випадки, коли чоловіки ігнорують свій обов’язок перед державою. І тут в першу чергу відіграє велику роль простий людський страх.

— А які зараз вимоги до кандидатів на військову службу за контрактом, а також які критерії є основними під час добору?

— Найголовніше, як на мене, — це бажання боронити Батьківщину. А вимоги на сьогодні досить прості. Людина проходить медичну комісію, стан здоров’я має відповідати вимогам служби залежно від того, до яких військ призовник хоче потрапити. Обмеження є лише для тих людей, які раніше були засуджені, зокрема, за тяжкі злочини, таких в армію ми не беремо.

— Який порядок добору кандидатів на військову службу за контрактом?

— Спочатку кандидат проходить професійно-психологічний добір, бесіду у військкоматі. Після того, як переконаємося, що людині справді місце в армії, проводиться оформлення документів.

— Які пільги та гарантії соціального захисту для військовослужбовців за контрактом передбачила держава? Іншими словами, в чому полягають переваги служби за контрактом?

— Пільги для військовослужбовців перелічено в Законі України “Про військовий обов’язок і військову службу”. Якщо людина брала участь у бойових діях, то відповідні пільги визначені в Законі України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. Вагомою перевагою є грошове забезпечення. Звичайний солдат отримує заробітну плату від 7 тис, гривень, а це чимало порівняно з середнім заробітком цивільного населення. Оскільки армія зараз розбудовується, то є можливість кар’єрного зростання.

— Які, на вашу думку, переваги строкової служби?

— У нас є загальний військовий обов’язок. До речі, згідно з Указом Президента на строкову службу беруть не з 18, а з 20 років, тобто юнакам дали можливість у 18-19 років закінчити школу, обрати професію. На моє переконання, кожен справжній мужчина повинен відслужити. Крім того, під час строкової служби нікого не направляють на передову.

Олесь Федорович, фото автора. 

ІНТЕРВ'Ю
One comment on “Віталій Михайлов: Кожен справжній мужчина повинен відслужити в армії

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *