20 вересня приступив до виконання службових обов’язків новопризначений військовий комісар Камінь-Каширського військового комісаріату підполковник Віталій Михайлов. Наш кореспондент зустрівся з Віталієм В’ячеславовичем та попросив його відповісти на низку запитань.
Віталію В’ячеславовичу, розкажіть коротко про себе, де раніше несли службу…
— Родом я із Львова. До призначення на посаду у Камінь-Каширський працював заступником військового комісара Сокальського району, начальником мобілізаційного відділення. Брав участь в антитерористичній операції, перебував в Луганській області.
— А тепер дайте відповідь на запитання, з якого, можливо, й варто було б починати нашу розмову: якими бачите основні завдання у роботі на новій посаді?
— Я бачу, що було втрачено зв’язок між військкоматом і населенням, тож передусім планую його відновити. Жителі мають зрозуміти, що армія їй потрібна. Знаєте, є така професія — Батьківщину захищати, і цю професію треба обирати свідомо. Можливо, це банальний вислів, але сьогодні, коли тривають бойові дії, він набув зовсім інших відтінків
— Віталію В’ячеславовичу, в пресі прозвучала інформація, що Камінь-Каширський район є одним із тих, де найменше бажаючих служити за контрактом. На вашу думку, чому склалася така ситуація?
— Пояснити причину такого стану справ непросто, оскільки на це є як об’єктивні, так і суб’єктивні чинники. Вважаю, що основна причина цього криється в позиції влади на місцях, адже в районі є така сільська рада, з якої не було призвано жодного військовослужбовця. Та й патріотичне виховання молоді в районі, певне, треба краще налагоджувати. Прикро бачити ввечері молодих людей, яким байдуже, що точиться війна на сході. У свою чергу на сьогодні ми робимо усе можливе для того, щоб заохотити молодь до служби в армії. Звісно ж, є випадки, коли чоловіки ігнорують свій обов’язок перед державою. І тут в першу чергу відіграє велику роль простий людський страх.
— А які зараз вимоги до кандидатів на військову службу за контрактом, а також які критерії є основними під час добору?
— Найголовніше, як на мене, — це бажання боронити Батьківщину. А вимоги на сьогодні досить прості. Людина проходить медичну комісію, стан здоров’я має відповідати вимогам служби залежно від того, до яких військ призовник хоче потрапити. Обмеження є лише для тих людей, які раніше були засуджені, зокрема, за тяжкі злочини, таких в армію ми не беремо.
— Який порядок добору кандидатів на військову службу за контрактом?
— Спочатку кандидат проходить професійно-психологічний добір, бесіду у військкоматі. Після того, як переконаємося, що людині справді місце в армії, проводиться оформлення документів.
— Які пільги та гарантії соціального захисту для військовослужбовців за контрактом передбачила держава? Іншими словами, в чому полягають переваги служби за контрактом?
— Пільги для військовослужбовців перелічено в Законі України “Про військовий обов’язок і військову службу”. Якщо людина брала участь у бойових діях, то відповідні пільги визначені в Законі України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. Вагомою перевагою є грошове забезпечення. Звичайний солдат отримує заробітну плату від 7 тис, гривень, а це чимало порівняно з середнім заробітком цивільного населення. Оскільки армія зараз розбудовується, то є можливість кар’єрного зростання.
— Які, на вашу думку, переваги строкової служби?
— У нас є загальний військовий обов’язок. До речі, згідно з Указом Президента на строкову службу беруть не з 18, а з 20 років, тобто юнакам дали можливість у 18-19 років закінчити школу, обрати професію. На моє переконання, кожен справжній мужчина повинен відслужити. Крім того, під час строкової служби нікого не направляють на передову.
Олесь Федорович, фото автора.
Питання а старий воєнком де?