Незалежна громадсько-політична газета

Соснівській школі виповнюється 60

DSC_0212За цей час із її стін у широкий світ життя  пішло більше тисячі випускників. Є серед них генерали, науковці, вчителі, медики, хлібороби…

Ходили до рідної школи бабуся, і мама, і брат. Ось нова прийшла уже зміна, шкільному дзвінку – 60!

На планеті є дороге для кожного місце. Рідна школа … Весною в оточенні дерев стоїть вона ніби облита яблуневим цвітом. Тихо кружляє пух споминів.

Кожного ранку, мов гомінливі струмочки, що зливаються в єдиний потік, поспішають до школи діти. Ти, школо, пам’ятаєш усіх: скуйовджених і охайних, бешкетників і чемних, веселих і сумних, чорнявих і білявих. … Обличчя, обличчя … Змінюються вони як у калейдоскопі. І так протягом 60-ти років …

Початкову школу в Соснівці було відкрито наприкінці 1939 року. Вона розміщувалась у селянських хатах Пугача Івана Олексійовича і Мазурика Кіндрата Петровича. У двох класах-комплектах навчалося 80 дітей. Усі вони були різні за віком. Серед першокласників — і семилітні, і десятилітні.

У період Другої Світової війни заняття тимчасово були припинені, потім знову відновлені. У селянських хатах діти навчалися до 1955 року. Працював з ними Ярмолюк Феодосій Антонович, який і був першим завідуючим початкової школи. Разом з ним несли світло знань Самохвал Михайло Варфоломійович, Матіюк Ніна Михайлівна, Шевчик Павло Кирилович, Сорока Текля Іванівна. Поряд із початковою школою діяла хата-читальня. Вона  містилася в оселі Самохвала Михайла Варфоломійовича. Він же і навчав безграмотних селян читати і писати. А 1 вересня 1956 року заняття розпочалися у новозбудованій школі: три класні кімнати, учительська і кабінет директора. Завідуючою було призначено Яцук Раїсу Костянтинівну. Увесь час не припинялося будівництво школи. У 1957 році директором школи став Матіюк Георгій Миколайович. Це був ерудований учитель, вимогливий керівник, добрий господарник. 13 червня 1964 року відбувся перший випуск восьмого класу Соснівської восьмирічної школи.

Контингент учнів збільшувався, тож виникла потреба у добудові ще одного корпусу школи. У 1970-1971 р.р. його було збудовано. Згодом розпочалося будівництво ще одного навчального корпусу, оскільки молодші школярі навчалися у другу зміну. І ось у 1975 році гостинно відчинили свої двері ще дві класні кімнати, піонерська і препараторська.. Із теплотою згадують батьки і педагоги директора школи Багнюк Марію Гаврилівну, яка дбала про оформлення школи, матеріально-технічне забезпечення начальних кабінетів. У 1992 році за її ініціативою було створено нову дитячу організацію «Козацьке коло» імені Богдана Хмельницького.

Школа жила, жила дитячим сміхом, допитливими поглядами і міцними знаннями вихованців. Разом зі школо жило і село.

Упродовж 23 останніх років очолює колектив школи Цимбалюк Володимир Петрович, завдяки старанням якого було збудовано спортивну кімнату, овочесховище, зроблено капітальний ремонт їдальні та майстерні, викладено бруківку. Керівник докладає максимум зусиль, щоб школа стала другою домівкою для школярів.

Історія буде неповною і однобокою, якщо не згадати педагогів, які присвятили своє життя дітям. Серед цих почесних імен — Пугач Галина Максимівна, Шевчик Марія Гнатівна, Бігун Людмила Петрівна, Матіюк Поліна Андріївна, Пригонова Ольга Григорівна, Кальчик Євгенія Остапівна, Хайдарова Світлана Хайдарівна, Войшевич Володимир Олександрович, Нестерук Григорій Карпович, Константинова Євгенія Яківна, Капець Михайло Степанович та інші. Сьогодні у колективі школи працює 18 педагогів, які допомагають учням рости інтелектуально, розвиватися духовно, обрати свою стежину життя.

Рідна школо, дорогі педагоги ! За 60 років ви дали путівку в життя понад 1000 випускникам!

Престиж школи вимірюється її випускниками, серед яких багато відомих людей краю. Це і Паливода Володимир Іванович – генерал, і Шевчик Валерій Володимирович – прокурор, і Паливода Василь Федорович – старший науковий співробітник інституту ДІПМК, і Багнюк Володимир Григорович – полковник. Серед випускників школи також багато вчителів, медичних працівників, бібліотекарів, інженерів, просто хороших спеціалістів, добрих господарників, дбайливих і щирих людей. Багато педагогів району починали свій трудовий шлях у нашій Соснівській загальноосвітній школі. Педагогами у школі працюють і наші випускники. Кожного року в школі проводиться вечір зустрічі із випускниками різних поколінь. І для кожного з них школа була рідною, найкращою, школою щедрої душі і терпіння.

З особливим трепетом у душі хочеться згадати Приходька Якова Степановича, Лебіча Михайла Васильовича, Пугача Івана Георгійовича, які виконували свій інтернаціональний обов’язок в Афганістані. Кожен житель Соснівки захоплюється героїзмом і патріотизмом Лещенка Руслана Володимировича, Приходька Андрія Леонідовича, Бігуна Юрія Васильовича, Логвинюка Миколи Михайловича, Шевчика Сергія Валерійовича — учасників АТО, які, не вагаючись, пішли захищати територіальну цілісність та незалежність України.

Життя школи триває … Щасливий час становлення особистості, час надій і розчарувань, віри і зневіри. Бере він початок зі шкільної парти. Тому так важливо, щоб школа стала для кожного вихованця яскравим, захоплюючим світом, який розкриє свої таємниці, відчинить двері в це незвідане, безмежно цікаве, дасть повірити у власні сили, подарує надійні крила дитячих мрій.

Наш час – час змін і перетворень у різних сферах життя, зокрема, і у навчально-виховному процесі. Ми покликані виховати людину перспективну, ділову, яка вміє поєднати багатий духовний світ, знання, практику та ініціативність.

І в переддень ювілею хочеться сказати: «Рідна школо, ти потребуєш у цей скрутний час підтримки кожного із нас, а особливо влади, адже дітям потрібні сучасні умови навчання, коли вони життєрадісні і здорові займаються спортом, вчаться, відвідують гуртки за інтересами і захоплюються творчістю, проводять досліди і танцюють, роблять ще багато чого цікавого, змістовного і корисного. Тобі так потрібні ентузіазм, наполегливість і терпіння. І ми віримо, що спільними зусиллями батьків, педагогів, громади села, влади зможемо виховати справжніх громадян України, патріотів нашої Батьківщини».

Хочеться вірити, що наша школа переживе ще не один ювілей, всі хороші справи, зроблені поколіннями, – це дороговказ для наступників. Рідна школо ! З 60-річчям тебе ми вітаємо ! Від душі ми усі побажаємо: процвітання, краси і добра, щоб ти довго і творчо жила !

Володимир ЦИМБАЛЮК,

директор школи села Соснівка

 

НОВИНИ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *