Незалежна громадсько-політична газета

ХОЧЕШ БАЛОН ГАЗУ? ЗВЕРТАЙСЯ В КОВЕЛЬ

Бо у Камені-Каширському ліквідували дільницю скрапленого газу, яка обслуговувала майже 14 тисяч абонентів. Хто і коли почне думати не лише про власну вигоду, а й про людей?

газЖителі району стурбовані тим, що у Камені-Каширському закрили дільницю скрапленого газу. Для них залишається загадкою, як це чиновники додумалися таке вчинити, коли половина населених пунктів району залишаються не газифікованими, коли більша половина господарств користується саме скрапленим газом. Не зрозуміла такого вчинку, зокрема, жителька села Брониця Зінаїда Сидорчук, а тому і завітала до редакції вилити своє обурення.

— Господині якраз займаються консервацією. Використовують газу в цю пору відповідно найбільше, а вони надумали оптимізовуватися. Звертаюся на дільницю, щоб замовити газ та з’ясувати, коли привезуть балона, а мені кажуть: «Газу нема та й дільниця вже не працює». А що нам робити? Ніхто не попередив, нічого не повідомив. Добре, коли є можливість поїхати на автозаправку і там заправити балон. Але далеко не кожній господині, особливо літнім та одиноким, це під силу. А окрім того зі свого досвіду знаю, що якість газу на автозаправках гірша, ніж у газонаповнювальних пунктах. Тут він і дорожчий…

Ось такими розмірковуваннями поділилася Зінаїда Панасівна із журналістами. Ми ж у свою чергу поцікавилися, що стало причиною закриття дільниці скрапленого газу у Камені Каширському.

Як повідомив уже колишній майстер дільниці скрапленого газу Григорій Багнюк, керівництво пояснило, що причиною прийняття такого рішення стала нерентабельність газонаповнювальної дільниці. Мовляв, багато за землю треба платити.

— Насправді дільницю у Камені-Каширському намагалися закрити уже 4 рази. Проте мені вдавалося відстояти її функціонування, — каже Григорій Іванович. — Але тепер я виявився безсилим. Про можливе закриття газонаповнювального пункту я повідомляв районних чиновників, однак від них не було ніякої реакції. Хоча, наприклад, у Любомльському районі завдяки втручанню перших районних керівників газонаповнювальний пункт вдалося зберегти.

Зрештою на нашій дільниці скрапленого газу обслуговувалося не так уже й мало користувачів. Загалом, як розповів Григорій Іванович, лише серед жителів нашого району було понад 8300 абонентів. Окрім того тут брали газ у балонах  жителі Любешівського району – 5400 абонентів, а також Ратнівського району – 2 тисячі абонентів.

Тепер дільницю закрили, а всіх клієнтів переадресували на Ковель. Однак люди все одно телефонують у Камінь-Каширський газонаповнювальний пункт, а Григорій Багнюк, хоч і звільнений з посади майстра, тимчасово все ж приймає їхні звернення та передає далі. З часом до цього, можливо, і звикнеться, якщо населення не матиме проблем із забезпеченням скрапленим газом. А наразі робочі місця ліквідували, людей відправили на біржу, майно залишили під охороною. Тож споживачам залишився вибір: чекати газ у балонах з Ковеля за ціною 285 грн, чи заправлятися на автозаправках по 10,40 грн. за 1 літр.

Тетяна ПРИХОДЬКО.

Please enter banners and links.

СИТУАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *