Незалежна громадсько-політична газета

Камінь-каширці долучаються до збереження старожитностей краю

Експозиція Камінь-Каширського краєзнавчого музею повниться цінними речами минувшини

unnamed (1)

Фото 1

Нещодавно чудовий подарунок зробила жителька Каменя-Каширського Ганна Ващук. У спадок для майбутніх поколінь жінка передала старовинні рушники, картину, ткані рушники, рядно, порток (скатертину), які вишивала-ткала її мама Єва Куцик 1932 року народження з села Добре. Фонди музею збагатилися також трьома художніми полотнами поки що невідомих авторів. Картини, що зображають трудове життя поліщуків, мотиви природи, зокрема “На сінокосі” (фото1), “Зимовий пейзаж” раніше прикрашали стіни районної лікарні. Тепер їх на прохання музейників передали на збереження в музей. Як повідомила директорка музею Наталія Пась, історію та походження експонатів досліджуватимуть, а відтак тих, хто може упізнати авторів, просять повідомити про це адміністрацію установи.

unnamed

фото2

Вихованці міського ліцею №1 забажали зробити свій внесок в історію, тож презентували безцінні вироби із колекції старовинного одягу та предметів побуту, так би мовити, зі скрині предків. Так, прабабусин рушник, що дістався Анні Корецькій у спадок (фото 2), виготовлений на початку минулого століття, та раритетна праска від перших поселенців села Олексіївка займуть місце на виставці.

unnamed (2)

фото 3

Зібрання артефактів у вигляді рибальських снастей поповнили брати Велички із Каменя-Каширського (фото 3). Тулубець (він ще має іншу назву — жак, в’ятір, ятір) зробив із кореня сосни їхній дід Величко Сила Григорович (роки життя — 1907-1989), який проживав на хуторі Черниші поблизу села Соснівка.

Не менш цікавий експонат, щоправда сучасного періоду, потрапив до галереї від вихованки дитячої школи мистецтв Аліни Курець. Картина “Берегиня” (фото  4), виконана акварельною технікою на склі, стане яскравим доповненням колекції.

unnamed (4)

фото 4

Для збереження пам’яті попередників чільне місце відведено у музеї подарункові від воїнів громади, які служать на передовій, — українському прапорові з підписами захисників.

Музейники щиро вдячні за передані речі. Збір експонатів продовжується. Тож чекають від небайдужих меценатів на нові речі, що мають історичну і культурну цінність та варті суспільної уваги.

Леся МІНІБАЄВА.

 

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *