Незалежна громадсько-політична газета

Камінь-Каширська ЦРЛ має стати кластерною

В області визначилися зі структурою спроможної мережі медзакладів та очікують на затвердження її в МОЗ

Щоб зробити медицину якіснішою та ще більш доступною, в Україні продовжують її реформування. Зрозуміло, що нам ще багато чого потрібно змінити, аби наблизитись до сучасної європейської системи надання меддопомоги. Та хочеться вірити, що крок за кроком це таки вдасться. Наразі актуальним є формування спроможної мережі медичних закладів. Входитимуть до неї заклади первинної допомоги, центри екстреної медичної допомоги та медицини катастроф із пунктами постійного базування бригад, а також заклади спеціалізованої допомоги — надкластерні, кластерні та загальні.
Зокрема на Волині з цього приводу нещодавно відбулася колегія управління охорони здоровя ОДА. Підчас засідання визначили заклади, які стануть надкластерними, кластерними та загальними.

1 (1) (1)

Отже, за інформацією Волинської обласної адміністрації, надкластерних закладів в області буде шість: КП «Волинська обласна клінічна лікарня», КП «Волинське обласне територіальне медичне об’єднання захисту материнства і дитинства», КП «Волинська обласна психіатрична лікарня м. Луцька», КП «Волинська обласна інфекційна лікарня», КП «Волинський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр», КП «Медичне об’єднання Луцької міської територіальної громади».

Кластерних (у межах чотирьох адміністративних районів) – також шість. І на що хочеться звернути увагу — у Камінь-Каширському районі статус кластерної лікарні мають намір надати Камінь-Каширській ЦРЛ. Поряд з цим такий же статус пропонують присвоїти КП «Волинський обласний госпіталь ветеранів війни», КП «Луцький клінічний пологовий будинок», КП «Володимирське територіальне медичне об’єднання», КНП «Ковельське міськрайонне територіальне медичне об’єднання», КП «Луцька центральна районна лікарня», КНП «Любомльське територіальне медичне об’єднання».
Решта лікарень Волині стануть загальними. Функціонування жодної з них не збираються припиняти. Принаймні, як запевняв Міністр охорони здоровя Віктор Ляшко, інфраструктурний етап медичної реформи цього не передбачає.
Відтак, якщо міністерство таки затвердить подану модель спроможної мережі, то Камінь-Каширську ЦРЛ очікує адаптація до нових умов.
— Ми повинні бути готові до надання медичних послуг за 20 напрямками. А це акушерство і гінекологія (ІІ рівень перинатальної допомоги), алергологія, анестезіологія (інтенсивна терапія в невідкладних станах), дерматовенерологія, ендокринологія (крім хірургічних втручань), інфекційні хвороби, кардіологія, зокрема інтервенційна кардіологія, неврологія, нейрохірургія, отоларингологія, педіатрія, реабілітація, терапія, ортопедія і травматологія, урологія, хірургія, зокрема судинна, офтальмологія, паліативна медична допомога, психіатрія, трансфузіологія. Тобто, маємо подбати про наявність лікарів відповідних спеціальностей. Наразі ми навчили і продовжуємо навчати своїх працівників. Деякі з них уже мають кілька спеціальностей. Так, тепер у нас є і реабілітолог, і невролог, нарколог, судинний хірург, алерголог. У перспективі матимемо лікаря-трансфузіолога. Але брак лікарських кадрів все ж відчувається. І про це ми постійно говоримо на всіх нарадах. Камінь-Каширська ЦРЛ готова залучати молодих спеціалістів. Імовірно, найпроблемніше буде знайти нейрохірурга та серцево-судинного хірурга. Але надавати послуги в цих напрямках нам доведеться, якщо виникне така потреба, тобто буде певна кількість пацієнтів. Бо ж не може бути одна операція, наприклад, в квартал. Вони повинні проводитися постійно, — розповідає медична директорка КНП «Камінь-Каширська ЦРЛ» Людмила Потягайло.
Крім того, зазначає Людмила Адамівна, наша лікарня повинна вивести на відповідний рівень і матеріально-технічну базу. Адже надання медичної допомоги нині має відбуватися в цивілізованих умовах.
— Основне медичне обладнання у нас на сьогодні вже є. Звичайно, що його потрібно постійно оновлювати, добавляти. Тож до цього також готуємося. Якщо Камінь-Каширська ЦРЛ стане кластерною, то, за обіцянками міністерства, держава допоможе з необхідним устаткуванням. Відтак за підтримки органів місцевого самоврядування плануємо реалізувати проєкт по ремонту терапевтичного відділення. Загальна вартість робіт — 10 мільйонів гривень. Наразі Камінь-Каширська міська рада уже виділила на це 2 мільйони. Тож з липня, якщо все буде добре, плануємо приступити до реалізації проєкту, а в першому кварталі наступного року його завершити та бути готовими до встановлення тут обладнання, яке МОЗ обіцяє надати — ангіографа, — зазначає Людмила Потягайло.
Крім того, за словами медичної директорки, ЦРЛ має потребу зробити ремонт і в неврології. У цьому доведеться знову ж сподіватися на підтримку власника, тобто Камінь-Каширської міськради. Бо НСЗУ навряд чи зможе надавати на це кошти.

Тетяна ПРИХОДЬКО.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *