Незалежна громадсько-політична газета

Чому в рахунку оплати за газ постачальник не вказує показників лічильника?

Уже не один місяць жителі Камінь-Каширщини отримують паперові рахунки за спожитий газ без вказаних на них показників лічильника. Для багатьох ця практика стала звичною. Проте є серед користувачів блакитним паливом і такі, котрі з нею не погоджуються.

На сайт

Наприклад, нещодавно до редакції газети «Полісся» звернулася жителька Каменя-Каширського Людмила Приймак, котра порушила питання відсутності на квитанції до сплати показників. Вона переконана, що через це у багатьох споживачів можуть виникнути ситуації з неточностями у сплаті.
— А що, як оплачені куби десь «загубляться»? Якщо доведеться повторно платити за одне і те ж? Були ж випадки, коли люди потім так і не змогли повернути надміру сплачені кошти, — тлумачить з точки зору споживача наша читачка, зауважуючи, що газопостачальні та газорозподільні компанії теж можуть через це мати недоплати.
Тож журналісти газети звернулися за коментарем з цього приводу до фахівців клієнтського простору 104. Пані Тетяна Коваль пояснила, що споживачі отримують два рахунки: один — за розподіл від оператора ГРМ АТ «Волиньгаз», інший — за спожитий газ від «Нафтогазу». На першому з них вказуються показання лічильника на початок місяця і на кінець. А от на іншому – лише спожита кількість кубів блакитного палива протягом місяця.
— Нафтогаз щомісяця нараховує плату за споживання газу на підставі показань лічильника, які споживач передає газорозподільній компанії АТ «Волиньгаз» з 1 по 5 число. Оператор ГРМ в свою чергу передає їх на єдину інформаційну платформу і саме там постачальник отримує дані про кількість спожитого газу за поточний місяць. Передані показання є основою для нарахувань та відображаються у рахунках за розподіл газу, у рахунках за спожитий газ вказується об’єм газу, визначений на основі переданих показань, — зазначає фахівчиня і наголошує, що споживачі зобов’язані щомісяця подавати показники своїх лічильників самостійно.
Також, за словами Тетяни Коваль, можна встановити пристрій дистанційного передавання даних 104UA SMART, який буде передавати покази лічильника автоматично. Придбати модем можна у 104.ua клієнтських просторах або на сайті market-.104.ua.
— Споживачам, які не передадуть показання до 5-го числа, обсяг споживання визначатиметься на рівні планового місячного об’єму на відповідний період, що розраховується, виходячи з профілю споживача. Але кожен споживач, зрозуміло, зацікавлений, щоб оплата відбувалася за даними лічильників. Тож повинен дисципліновувати себе і подавати показники вчасно та регулярно. Якщо ж так вийшло, що з певних причин кількість спожитих кубів газу не відповідає показам лічильника, все можна уточнити і відкоригувати, подавши на наступний місяць правильні показники лічильника. Крім того раз у півроку обов’язково до абонента має навідатися контролер і якщо буде з’ясовано, що фактичне споживання перевищує розрахунковий показник, то до контрольного показника доплюсується та різниця кубів, які були спожиті, але ще не включені до оплати, — розповідає Тетяна.
Сьогодні побутові споживачі природного газу мають можливість передати показання до АТ “Волиньгаз” декількома способами, в тому числі і дистанційними, що значно полегшує і прискорює обмін даними: через Особистий кабінет на сайті 104.ua, в мобільному додатку 104.ua; за допомогою чат-боту “7104ua” у месенджері Viber або Telegram; смс на короткий номер 7104 у наступному форматі: номер особового рахунку (10 цифр), пробіл, показання лічильника (5 цифр); за номерами контакт-центру (0332) 280-104, (067) 33-39-104.

Тетяна ПРИХОДЬКО.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *