Незалежна громадсько-політична газета

LED-лампи від ЄС отримати можуть не всі

Серед таких, зокрема, ті громадяни, які не мають або відмовилися від ідентифікаційного кода

лапмочкиОсь уже кілька тижнів на Камінь-Каширщині, як і по всій Україні, поштовики сумлінно допомагають впроваджувати програму Кабінету міністрів України та Європейського Союзу щодо обміну ламп розжарювання на світлодіодні. Наразі можемо припустити, що завдяки цьому 10 відсотків місцевих жителів долучилися до заощадження електроенергії, що було основною метою такого проєкту в умовах частих обстрілів росією енергосистеми України. Кількість людей, які скористалися можливістю обміну ламп, могла б бути значно більшою, але умови та непродумані деякі аспекти, як то кажуть, не дозволили їм взяти участь в акції держави.
Такий висновок випливає зі звернень наших читачів.

Найчастіше краяни скаржаться на те, що для них є недоступною чи надто складною процедура реєстрації для участі в програмі через додаток «Дія». Мовляв, для простих селян, а особливо похилого віку, простіше було б, якби це відбувалося без попереднього замовлення. Керівник камінь-каширського регіонального відділення Укрпошти Сергій Остапук зауважує, що у такий спосіб також можна здійснювати обмін, проте з часом «вільних» лампочок доставляють все менше.
— Зараз до нас в основному надходять лампочки, які були замовлені через «Дію». Хоча в перші дні це був звичайний обмін: нам людина принесла лампи розжарювання, представила відповідні документи — ми видали їй світлодіодні, — каже Сергій Омелянович.
До речі, про документи. Згідно з умовами проєкту обміну, передбачено, що для участі у ньому особа повинна пред’явити паспорт та ідентифікаційний код. Проте знаємо, що деякі жителі нашого краю з певних причин відмовилися від податкового номера.
— Я не маю ідентифікаційного коду. Але це не створювало для мене ніяких проблем. У багатьох моментах законодавство України дозволяло обходитися і без нього. Та коли звернулася, щоб отримати LED-лампи від ЄС, на пошті мені відмовили, — розповідає жителька села Велика Глуша Надія Токарчук.
Це не поодинокий випадок. У поштових відділеннях стикалися з такими ситуаціями. І керівник регіонального відділення Укрпошти у Камені-Каширському пояснює, що зарадити тут чимось не в їх силах. Мовляв, працівники пошти не в змозі здійснити обмін без реєстрації особи у відповідній програмі без цього кода.
Виходить, що поштовики не винні в тому, що змушені відмовляти в обміні людям без ідентифікаційного номера. Але останні знову ж таки відчувають несправедливість по відношенню до себе через те, що в Уряді не передбачили таких нюансів.
Поряд з цим є чимало скарг від громадян на те, що видані на пошті лампочки неякісні, погано світять і мають низку інших недоліків. Але тут радять враховувати те, що лампочки, які дають людям, мають різний цоколь та потужність, тому й світять по різному. І нарікати не варто, адже їх Європейський Союз надає українцям безкоштовно. Як зазначають урядовці, ЄС розпочав закупівлю 30 мільйонів LED-лампочок, починаючи із середини січня поточного року, і поетапно передає їх до України.
До слова, у Камінь-Каширське відділення Укрпошти, за словами Сергія Остапука, від початку надійшло майже 8 тисяч енергозберігаючих ламп і їх вже роздали людям. Крім цього по 600 лампочок отримало кожне пересувне поштове відділення для здійснення обміну у селах.
Тетяна ПРИХОДЬКО.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *