Потужний грудневий снігопад виявив їх неготовність до належного обслуговування шляхів у зимовий період. У результаті несвоєчасне очищення доріг від снігу наразило на небезпеку краян, створило для них ряд незручностей та проблем.
Невдоволення з цього приводу висловлював чи не кожен житель Камінь-Каширщини. Депутати ж Камінь-Каширської міської ради минулого тижня підтримали депутатський запит, підготовлений Костянтином Марчуком, щодо вжиття відповідних заходів до служб (ДП «Служба автомобільних доріг у Волинській області» та ДП «Служба місцевих автомобільних доріг у Волинській області»), які відповідають за належне утримання шляхів у громаді. Адресували свої звернення до голів Волинської обласної ради і Волинської обласної військової адміністрації, до директора ДП «Служби місцевих автомобільних доріг у Волинській області», а також голові Державного агентства автомобільних доріг України, народним депутатам України Ірині Констанкевич і Валерію Стернійчуку.
У запиті Костянтин Марчук, зокрема, наголошує на тому, що утримувачі доріг ні місцевого значення, ні територіального, які проходять через Камінь-Каширську громаду, не справляються зі своїми обов’язками. Тому, наприклад, 20 грудня були відмінені автобусні маршрутні рейси. «Через відсутність підсипки на автомобільних дорогах люди не можуть дістатись до робочих місць, лікарень, закладів освіти, тощо. Дорожнє полотно прочищене лише в межах однієї проїзної смуги, два автомобілі не можуть розминутись на дорозі», — йдеться в документі. Депутат зазначив перелік шляхів, які не були прочищені підрядниками автомобільних служб. А це буквально всі напрямки за винятком тих шляхів, що обслуговуються комунальниками громади.
«Стан дорожнього полотна знаходиться в незадовільному стані. Фірмі, яка відповідає за обслуговування даних доріг, не вистачає техніки для здійснення чищення доріг, а техніка для підсипання доріг не використовується, або ж взагалі відсутня», — наголосив Костянтин Марчук.
До речі, нагадаємо, що служба місцевих автомобільних доріг області провела ряд тендерів стосовно зимового утримання проїжджих частин. І відповідно до них, зокрема, шляхи Камінь-Каширського району, а це 665 кілометрів, має обслуговувати «Ковельське ШБУ-63». На зимові роботи передбачено витратити 10 мільйонів 254 тисячі гривень. За ці кошти, згідно з умовами договору, організація зобов’язалася заготовити піщано-соляні суміші, дерев’яні кілки, за потреби облаштувати снігозатримувальні пристрої з полімерних сіток, конуси з протиожеледного матеріалу. А ще дорожники повинні як вручну сколювати лід та очищати дороги від снігу, так і задіювати для цього спецтехніку. На вищевказаних дорогах взимку мають чергувати робітники та щоденно патрулювати її на автомобілі. Реальна ж ситуація демонструє, що обумовлені роботи не були виконані під час грудневого снігопаду.
Тож депутати зауважили, що такий стан справ «підриває авторитет влади та органів місцевого самоврядування й створює соціальну напругу».
До речі, в обговоренні питання обслуговування доріг було зауважено, що міська рада, аби зменшити цю напругу, намагалася допомогти з розчищанням доріг місцевого значення.
— Ми виділяли кошти на придбання дизпалива для обслуговування не комунальних шляхів, надавали своє паливо і навіть спрямовували техніку громади, щоб хоч трохи пробити дороги в напрямку на Видерту-Ворокомле, Клітицьк, Гуту Камінську, — зауважив міський голова Віктор Пась.
При цьому депутати дали зрозуміти, що звертають увагу і на те, як справляються з чищенням доріг у підпорядкуванні міськради. На що керівник громади зауважив, що, де відповідально працюють старости, там немає ніяких зауважень та нарікань від людей. Мовляв, наприклад, у Воєгощі, Брониці, Ворокомле та Видерті не чекають, що хтось має почистити вулиці — знають, що з міської казни компенсують витрати на це, тож одразу беруться за справу. Хоча зокрема від жителів міста і дотепер є багато зауважень щодо чищення від снігу вулиць, які тепер вже плавають. Але поряд з цим чимало краян звертають увагу, що в місті техніка працювала (вулиці чистили і посипали), і навіть, якщо порівняти з Ковелем, то справлялись значно краще.
Відтак депутати зробили висновок, що якщо, приміром, Камінь-Каширська ДРП філії «Волинський автодор» не має можливості належнм чином обслуговувати дану дільницю, то краще, щоб її майно передали у комунальну власність Камінь-Каширської міської ради. Мовляв, тут знатимуть, що з ним робити та як ефективно задіювати. Про це й написали у депутатському запиті.
Додамо, що погано чистили дороги, за які відповідають ДП «Служба автомобільних доріг у Волинській області» та ДП «Служба місцевих автомобільних доріг у Волинській області» і на території Сошичненської громади. Там взагалі вперше снігоочисна техніка з’явилася, зокрема, на шляхах місцевого значення лише на початку цього тижня.
Тетяна ПРХОДЬКО.