Залишки освітньої субвенції Камінь-Каширська міська рада спрямовує на оновлення матеріально-технічної бази. Так визначено законодавством. Проте нині у зв’язку із запровадженням воєнного стану умови використання її були переглянуті Урядом. І такі кошти дозволили спрямовувати на забезпечення потреб оборони та підтримку цивільного населення в умовах воєнного часу.
Відтак у Камінь-Каширській громаді обмірковують можливість залучити частину невикористаної у минулому році освітньої субвенції на проведення ремонтів в укриттях місцевих закладів освіти. Про будівництво нових, як зауважують в управлінні гуманітарної політики, мова наразі не ведеться, адже на це потрібні дуже великі кошти.
Зауважимо, що цьогоріч сума залишків освітньої субвенції в громаді склала понад 3,3 мільйона гривень. Нещодавно рішенням сесії з них 537 304 гривні було спрямовано управлінню гуманітарної політики на придбання предметів і матеріалів. Решту 2,8 мільйона гривень — на придбання предметів та матеріалів тривалого користування.
— Основну частину цих коштів маємо намір використати на купівлю твердопаливних котлів у заклади освіти громади. Наразі в трьох школах, зокрема у селах Черче, Видричі та Хотешів, гріються ще газом. Тому актуальність проведення заміни пояснювати, напевне, навіть не потрібно, — розповідає про наміри керівник управління Сергій Лукашук.
Втім Сергій Володимирович звертає увагу на ймовірність виникнення складнощів у фінансових розрахунках в умовах воєнного стану, а тому наразі висловлює непевність у тому, чи вдасться задумане все ж реалізувати.
А хочуть придбати для закладів освіти п’ять твердопаливних котлів. Вартість кожного з них, за словами Сергія Лукашука, становить 200-400 тисяч гривень. А ще ж проєктно-кошторисна документація, встановлення, технічні роботи.
— Ми сподіваємося, що залишків освітньої субвенції вистачить на вирішення ряду потреб. Проте, зрозуміло, що не на всі. Торік сума залишків, а це 4,4 мільйона гривень, була використана на придбання в заклади освіти котлів, комп’ютерного обладнання, парт, вогнегасників. На жаль, не вдалося виготовити проєктно-кошторисної документації на встановлення нових пожежних сигналізацій у ліцеях №1 та №2 міста. Так і тепер говоримо про наміри з обережністю, — каже Сергій Лукашук.
До речі, щодо навчання у закладах освіти. Наразі ще не відомо, якою буде форма навчання: очна чи дистанційна. Як зазначають в управлінні гуманітарної політики, швидше за все це буде змішане навчання. Принаймні за попередньою інформацією так буде у десяти закладах загальної середньої освіти, чотирьох закладах дошкільної освіти та чотирьох закладах позашкільної освітити громади.
Тетяна ПРИХОДЬКО.