Незалежна громадсько-політична газета

Зелений туризм на Камінь-Каширщині має хороші перспективи

Влада у пошуках шляхів, як зробити наш край привабливим для мандрівників і шукачів пригод, любителів екстриму та нових вражень.

Навіть тепер у цей непростий для країни час Камінь-Каширська міська рада продовжує міркувати, як реалізувати привабливу мету, аби підвищити рівень доходів сільського населення та розвинути підприємницьку діяльність у сфері сільського зеленого туризму.

 

2

Серйозність намірів міської ради була взята до уваги і громаді надали можливість приєднатися до проєкту «Перспективи сталого розвитку сільських територій», який реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини. А реалізовується проєкт за участю міжнародної некомерційної благодійної організації DRA «За Європейське громадянське суспільство», громадської організації «Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні».

Відтак певна робота в рамках такої співпраці, зокрема, Камінь-Каширською міськрадою уже зроблена. І саме тому нещодавно Камінь-Каширщину відвідали естонські експерти, які досліджували, наскільки цікавою вона може бути для туристів. Демонстрували гостям передусім водні плеса краю.

 

1

Як розповідає начальник відділу проєктної діяльності та міжнародного співробітництва апарату міської ради Надія Савчук, для естонців та представників спілки сільського зеленого туризму в Україні організували невеличкий експрес-тур по наших озерах, річках та музеях.

— Про давню історію Камінь-Каширщини гостям розповідала директорка Камінь-Каширського краєзнавчого музею Наталія Пась. У шкільному музеї ЗЗСО «Мостищенська гімназія» директорка Оксана Пась познайомила делегацію із зразковою етнографічною колекцією. Вона розповіла її учасникам історію створення музею та поділилася планами на майбутнє щодо розвитку майстер-класів для учнів. Глибини поліського етносу делегатам відкривав народний аматорський фольклорний колектив «Криниця» будинку культури села Видерта Центру культури та дозвілля Камінь-Каширської міської ради, керівником якого є Любов Зубач, — розповідає Надія Савчук.

Крім того, за словами Надії Іванівни, експедиція побувала на озері Добре, річках Турія та Цир. А у нещодавно відкритій садибі «Там, де Добре», яку в Камені-Каширському відкрила Галина Мазур, усі відпочили та скуштували традиційні національні страви.

4

— Напевне, чи не найособливішими залишилися враження у гостей Камінь-Каширщини саме від побаченого процесу готування в українській печі. Цей момент вони якраз застали, відвідуючи садибу, — розповідає Надія Савчук.

3

282092126_343634924526282_4119470126291712355_n

Як зауважує представниця міськ-ради, сільський зелений туризм якраз і має поєднувати в собі споглядання побуту місцевих жителів, можливість скуштувати страв місцевої кухні, але крім того ще й можливість ознайомитися, особливо для мешканців мегаполісів, із сільськогосподарськими тваринками, працею на городі, в полі.

282023003_343634901192951_9061681513718633423_n

І наші люди, переконані у міській раді, без проблем могли б це забезпечити. Мовляв, головне, щоб вони побачили в цьому перспективу. Тому, аби допомогти їм у цьому, навіть затвердили відповідну програму.

282277514_343634184526356_5263228212420689396_n

Так, у спілкуванні з науковцями Таллінського університету Естонської Республіки, географічного факультету КНУ імені Тараса Шевченка та фахівцями Спілки сільського зеленого туризму України голова Камінь-Каширської міської ради Віктор Пась розповів про кроки, здійснені в напрямку розвитку туризму: створені зразкові етнографічні колекції шкільних музеїв, промоційні відеоролики, підготовлену концепцію. А також акцентував увагу на прийнятій Програмі розвитку туризму та рекреації в Камінь-Каширській територіальній громаді на 2022-2025 роки. Зауважимо, що ще на почату року, до повномасштабного вторгнення росії в Україну, міська рада планувала цьогоріч уже спрямувати перші кошти на закупівлю байдарок. Війна поки що руйнує усі ці наміри, але віра у те, що вже невдовзі їх таки вдасться реалізувати, – незламна.

Певні у цьому і члени українсько-естонської наукової експедиції. Зокрема, як розповіла Надія Савчук, доцент з управління рекреацією Інституту природничих і медичних наук Талліннського університету Март Рейманн зауважив, що кластер сільського зеленого туризму «Водні плеса Камінь-Каширщини» має великі перспективи розвитку та матиме важливе значення для майбутнього розвитку громади та України.

Тетяна ПРИХОДЬКО.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *