В окремих мікрорайонах Каменя-Каширського люди бояться ходити вулицями, адже на них там постійно «полюють» як не господарські, то бездомні собаки. З настанням морозної пори зграї активізувалися й стали поводитися агресивніше. Днями у центрі міста навіть покусали 11-річну дівчинку.
Прикрий випадок стався в райцентрі 22 грудня. Школярка саме заходила в аптеку, коли на кисті лівої руки відчула зуби бродячого пса.
Дівчинці надали медичну допомогу у Камінь-Каширській ЦРЛ, а також провели всі необхідні заходи щодо попередження сказу. Зараз вона перебуває на стаціонарному лікуванні у травматологічному відділенні.
Згаданий собака та його «компанія», зазначають містяни, неодноразово тероризують перехожих біля автобусних зупинок та на порогах закладів й установ у центральній частині населеного пункту.
З аналогічною ситуацією люди чи не щодня стикаються на відрізку дороги по вулиці Неродів (від моста, що на вулиці Шевченка, до пожежної частини), де собаки великої породи однієї з місцевих жительок похилого віку регулярно нападають на перехожих далеко за межами двору, на чужих територіях: накидаються на велосипедистів, які з переляку часом навіть падають на проїжджій частині під колеса автівок, на дітей, котрі прямують до школи, відвідувачів магазинів. Скарги з даного приводу неодноразово надходили в поліцію. Однак жінку притягнути до відповідальності не можуть, адже вона неосудна за станом психічного здоров’я. Окрім того, відлову такі пси не підлягають, бо мають власника. Тож через таку юридичну колізію нема важелю впливу, аби зарадити хоча б якось. Тому і надалі містяни змушені проходити цю ділянку шляху, як на голках.
Зі слів міського голови Віктора Пася, ситуація дійсно невтішна. Цьогоріч влітку здійснювався відлов безпритульних собак силами комунгоспу. Однак людська безвідповідальність та безсердечність призводять до регулярного поповнення рядів тварин, покинутих напризволяще на вулицях, й ті змушені бродити містом у пошуках поживи. Цю проблему не вдасться вирішити доти, доки люди не усвідомлять неприпустимість таких дій.
До слова, нещодавно на Любешівщині дитину, яка їхала дорогою на самокаті, також покусав чийсь домашній улюбленець.
«Станом на початок грудня 2021 року за медичною допомогою звернулось майже 1200 волинян, з яких 45% припадає на дітей та підлітків. Усі тварини у господарствах (вже не говоримо навіть про безпритульних), у тому числі ті, які покусали дітей, не вакциновані проти сказу. Це вкрай важливий аспект, адже на сьогодні в області лабораторно підтверджено 22 випадки сказу серед тварин, переважно собак. І якраз Любешівщина входить у п’ятірку територій з найвищим показником виявлених випадків сказу», — зазначають працівники Волинського обласного лабораторного центру КПХ МОЗ України.
Іванна Гайдучик.