Трьом громадам виділять на означені потреби майже 2,3 мільйона гривень державних коштів
Зокрема, КП “ЛБЛ” Любешівської територіальної громади скерують 765 тисяч гривень, стільки ж отримає Маневицька багатопрофільна лікарня. Дещо менша сума надійде Камінь-Каширській районній лікарні — 743 тисячі.
Зауважимо, що у травні цього року в Камінь-Каширській ЦРЛ вже обладнали та ввели в експлуатацію кисневу станцію. Установка може одночасно забезпечувати киснем 38 пацієнтів. Власна система генерації поглинає кисень з навколишнього середовища і з допомогою двох компресорів подає його під високим тиском централізованою системою трубопроводів по усій лікарні. Продуктивність станції — вироблення 85 літрів кисню за хвилину.
Та цього, зауважує медична директорка Камінь-Каширської ЦРЛ Людмила Потягайло, замало для потреб медустанови. Відтак планується встановлення додаткової системи киснепостачання, що вироблятиме 500 літрів кисню за 1 хвилину.
— Відповідна проєктно-кошторисна документація щодо проведення робіт зі встановлення обладнання на суму 1 мільйон вісімсот тисяч гривень на сьогодні вже готова. Втім для реалізації наміченого потрібні ще чималі кошти. Шукатимемо їх власними силами. Адже в умовах коронавірусної хвороби маємо створити всі необхідні можливості для надання медичної допомоги і передусім більш важким пацієнтам, котрі перебувають на штучній вентиляції легень (ШВЛ). Таким чином матимемо ще один генератор та буде додатково обладнано 72 кисневі точки, — розповіла Людмила Адамівна.
Слід зазначити, що в межах виділених коштів з державного бюджету заклади охорони здоров’я зможуть замовити послуги щодо проєктування та встановлення кисневих станцій. Самі ж кисневі станції будуть закуплені централізовано Міністерством охорони здоров’я України.
Леся МІНІБАЄВА.