Незалежна громадсько-політична газета

Із феєрверками чи без: де в районі заборонена піротехніка

Лише у двох громадах району, Камінь-Каширській та Маневицькій, використання піротехніки офіційно заборонене під час проведення різного роду святкувань аж до завершення російсько-української війни. У Любешівській, Сошичненській та Прилісненській ТГ відповідних рішень місцеві ради поки не приймали.

0oSHyeHORRfDCRggwgYmk4ZtfE0ksphLF50UbR7F

Аби не травмувати психіку військовослужбовців, котрі приїздять у відпустку додому із зони бойових дій чи демобілізувалися, у багатьох містах держави місцеві ради прийняли рішення відмовитись від салютів і петард. Адже для багатьох ветеранів вибухи, що періодично лунають на вулицях наших міст і сіл, асоціюються з війною.
Вже кілька років поспіль влада не практикує використання піротехніки й у Камені-Каширському. Однак місцеві жителі не завжди дотримуються цих обмежень: чи то не знають про заборону, чи то не вважають за доцільне зважати на неї, бо покарання й так не понесуть. Адже представники місцевої влади не мають юридичного права приймати рішення про встановлення розмірів штрафів у разі використання громадянами «новорічної вибухівки». Тож виходить правова колізія: заборона є, а конкретних санкцій за її порушення немає. Людині лише можуть зробити зауваження. Вплинути ж міськради можуть тільки на те, щоб на великих міських заходах салютів не використовували взагалі або зменшили їхню кількість. Але приватні особи при бажанні все ж можуть запускати феєрверки.
Покарати гривнею можуть лише того, хто створює необережним поводженням із піротехнікою небезпеку для себе та оточення, а також тих, хто незаконно збуває такий товар.
піротех.

З цього приводу у Камені-Каширському поліцейські та рятувальники нещодавно провели нараду щодо протидії незаконній діяльності, пов’язаної з піротехнікою. Робочі групи оглянули місцеві ринки й інші точки продажу щодо недопущення незаконної реалізації таких виробів та забезпечення публічної й пожежної безпеки під час відзначення новорічно-різдвяних свят.
Зазначимо, що стаття 195-6 (порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів) КУпАП передбачає штраф від 510 до 1020 гривень із конфіскацією товару. А відповідно до ст. 175 КУпАП, за порушення вимог пожежної та техногенної безпеки громадянина можуть оштрафувати на суму від 1700 грн до 3400 грн, а посадових осіб та фізичних осіб-підприємців – на суму від 3400 грн до 5100 грн.
Іванна Гайдучик.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *