Чому окремі учні міських ліцеїв ігнорують гарячі обіди, надаючи перевагу фастфудам?
Здоров’я дітей залежить передусім від якості їхнього харчування, що своєю чергою позначається на успішності засвоєння ними знань. З цього приводу директорка ліцею №2 міста Каменя-Каширського Тетяна Митчик висловила своє занепокоєння щодо небажання окремих здобувачів освіти харчуватися обідами, що їх пропонують у шкільній їдальні. Зокрема, найбільш проблемними у цьому сенсі, запевняє директорка, є учні середньої ланки, які замість смачно поїсти у стінах навчального закладу обирають фастфуди із торговельних точок, розташованих поблизу школи.
— Батькам, які виділяють гроші своїм дітям на щоденні “перекуси”, варто поцікавитись, на що саме їхні чада тратять ці кошти. Досить прикрим є факт, коли замість корисних обідів школярі роблять вибір на користь “швидкої” їжі, напівфабрикатів. Із незрозумілих причин діти ігнорують шкільну їдальню, де готують корисну і смачну їжу. Дана проблема стосується не лише здобувачів освіти нашої школи. Вкотре акцентую увагу на тому, що діти повинні їсти тільки натуральні продукти: свіжі, варені, тушковані, приготовані на пару або запечені. До слова, цього навчального року організатори харчування збільшили в раціоні м’ясні страви, додали фрукти. Тож закликаю батьків переглянути свою практику щодо виділення дітям грошей на кишенькові витрати на час перебування у навчальному закладі, аби зайвий раз не провокувати у них бажання підкріпитися чимось таким, що не додасть здоров’я і користі, — наголосила Тетяна Йосипівна.
Аналогічні застереження можна почути і від педагогів, що ведуть класне керівництво. Про це учителі практикують бесіду спільнотах вайбер, під час класних зборів.
— Неповноцінне, шкідливе харчування у дитячому віці може призвести до суттєвих відхилень у розвитку, до розладів травної, нервової та серцево-судинної систем. Продукти “нашвидкоруч” не є життєво необхідними і не компенсують фізіологічних потреб організму, — поділяє думку директорки ліцею класна керівниця 7-А Людмила Козловська. Наставниця семикласників пропонує журналістам наочно ознайомитись із меню та стравами, запропонованими учням цієї вікової категорії. Тож на обід у їдальні школярам було запропоновано картопляне пюре, риба. Повноцінна порція гарячої страви, сервірована у привабливому посуді, складається із двохсот грамів кортоплі, 50 грамів риби, 75 г салату, 100 г фруктів, хліба, 190 г какао.
Графік харчування школярів складений таким чином, щоб одночасно якомога менше дітей перебувало в їдальні, зазначила Людмила Василівна. Учителька каже, що найбільше до смаку школярам, котрі все-таки дотримуються харчування в межах школи, відбивні, курятина. Серед наїдків, приготовлених із птиці, є різноманітний асортимент, як то курка по-італійськи, з паприкою, у соусі, тощо. А також каші на будь-який смак, овочеве рагу, печеня, рибні стіки та інше.
Незабаром харчування школярів знову може змінитися. Адже на центральному рівні над цим працює професійна робоча група. Відтак меню для закладів освіти обіцяє бути ще смачнішим та кориснішим. Про це розповіла перша леді Олена Зеленська на просторах інтернету. Проте чи дійдуть нормативи оновлених та вишуканих страв до регіонів, де харчують дітей пільгових категорій, покаже час.
Леся МІНІБАЄВА.