У Міністерстві внутрішніх справ націлені й далі розвивати проєкт “Поліцейський офіцер громади”, бо вважають його перспективним. За два роки, відколи в тергромадах почали з’являтися перші “шерифи”, їх кількість невпинно зростає і нині становить понад шість сотень. Аналогічно МВС фіксує також збільшення рівня довіри до поліцейських офіцерів. А тому тут сподіваються, що впродовж 2022 року загалом близько двох тисяч співробітників національної поліції стежитимуть за порядком і запобігатимуть правопорушенням та злочинам на територіях ОТГ.
Подібні заяви звучать оптимістично, але чи дійсно так вдало відбувається впровадження проєкту на місцях? Журналісти “Полісся” заслухали думки представників чотирьох громад Камінь-Каширського району щодо бачення розвитку співпраці з правоохоронними органами у такому форматі.
Наприклад, у Камінь-Каширській ТГ на сьогодні є тільки один поліцейський офіцер громади. Він виконує обов’язки на території села Гута-Боровенська та кількох сусідніх із ним. Міський голова Віктор Пась вважає, що мережу пунктів постійного базування поліцейських офіцерів у тергромаді доцільно розширити, створити хоча би два додаткові, які орієнтувалися б на обслуговування нині не задіяних напрямків. Міськрада готова навіть посприяти в налагодженні їх роботи, але, пояснює голова, чекає якихось конкретних дій від самого МВС, остаточно погодженого плану співпраці.
Прилісненська громада також має свого поліцейського офіцера. Його пункт розташований в центрі ТГ — селі Прилісне. Можливості появи у майбутньому додаткових пунктів керівник громади Ігор Терещенко не заперечує та наголошує, що проєкт потребує доопрацювання. Адже хоча загалом ініціатива міністерства внутрішніх справ і хороша, однак поки має деякі недоліки, що не дозволяють назвати її дійсно зорієнтованою на громади. Ідеально поліцейський офіцер громади повинен нагадувати американського шерифа, котрий, захищаючи закон, як наділений владою його оборонець, водночас відстоює інтереси мешканців тієї місцевості, де працює, їх право на недоторканість власності, оберігає життя людей, громадський спокій. Щоб проєкт направду розвивався успішно, вважає Ігор Ілліч, офіцерам, зосібна, слід підтримувати постійну комунікацію з населенням, обранцями громади.
А от у Любешівській та Маневицькій ОТГ поліцейських офіцерів громади немає зовсім. Наразі в справі охорони правопорядку і дотримання законів тут покладаються на працівників місцевих відділів поліції. Чи будуть вони колись остаточно, наші сусіди не вирішили. Представники тергромад відповіли, що існують більш нагальні проєкти, завдання, які потребують вирішення. Хоча й не відкидають необхідності у них. Адже не завжди поліцейські, через малу чисельність штату відділів, здатні охопити кожен населений пункт, оперативно реагувати на ситуації, що там відбуваються, перешкоджати виникненню конфліктів. На цю проблему, насамперед, вказали журналістам на Любешівщині.
Олександр ПРИЙМАК.