Незалежна громадсько-політична газета

Чому у рахунках на газ уже кілька місяців не відображені показники спожитого палива?

Така ситуація не подобається багатьом. А ось житель села Раків Ліс Йосип Шевчик звернувся з цього приводу до редакції газети «Полісся». Чоловік попросив пояснити на сторінках районки, чому газова компанія присилає споживачам платіжки без інформації, яка обов’язково має бути в них вказана.

IMG-60354683822ec2eb457605e991b91e78-VУ пресслужбі газорозподільної компанії АТ «Волиньгаз» журналістам нашого видання пояснили: вся причина в тому, що в області ще триває інвентаризація показань лічильників газу. Тож поки вона не закінчиться, якихось змін очікувати не варто. А більш детально про ситуацію розтлумачив в ефірі Громадського Інтерактивного Телебачення начальник відділу інспектування АТ «Волиньгаз» Андрій Боярчук. Фахівець зокрема зауважив, що інвентаризацію доводиться проводити через самих же споживачів. Мовляв, під час опалювального сезону, коли були зміни температури, а також різні ціни на газ, люди передавали не фактичні показники лічильника, а зручні для себе, щоб можна було менше платити. Це призвело до того, що виник збій системи: тобто показник, який заходив від споживача, системою не заносився як правильний, а як помилковий. Тож тепер іще трапляється, що при передачі даних вони просто не фіксуються. Хоча, за словами Андрія Боярчука, це не означає, що вони не прийняті.
— Навіть якщо є якісь перебої, показники все одно потрібно передавати і фіксувати самому, щоб потім можна було би вивести і відкоригувати відповідно до фактично спожитого вами газу нарахування у платіжках. Тобто, якщо споживач фіксує і передає точний показник лічильника, то коли до нього прийде контролер і зробить фотофіксацію показника, це все споживання протягом періоду можна відкоригувати за даними споживача, компанії, а також фотофіксації, яку зробить контролер чи інспектор при проведенні інвентаризації, — радить начальник відділу інспектування.
Втім людей більше бентежить те, що процедура ця затяглася на тривалий час – вже чотири місяці вони не бачать у своїх рахунках показів лічильників, а тому непокояться, чи бува не запланували газовики якоїсь афери. Бо ж хоч у газовій компанії і кажуть, що нічого страшного, що фіксація показань лічильників, самостійно переданих, відбувається не завжди, проте населення турбується, що через це наступного року можуть виникнути проблеми зі сплатою за доставку газу. Адже вона нараховується за кількістю спожитих кубометрів. Та на це представник газорозподільної компанії зауважує, що насправді в платіжці зазначено те, скільки споживач отримав газу, але інакшим чином.
— У самих платіжках згідно кодексу газорозподільних мереж оператор повинен вказувати об’єм газу, приведений до енергетичних одиниць. Це і виконується. Тобто кількість спожитих метрів кубічних вказується, але через питання, які виникли по показниках лічильника, це виражається кількістю спожитого газу, переведеного до енергетичних одиниць – джоулів/кілоджоулів, — пояснює Андрій Боярчук.
Втім, скільки часу люди ще отримуватимуть рахунки без показань лічильників, у «Волиньгазі» точно не знають. Лише сподіваються, що після завершення інвентаризації все стане на свої місця. Інше питання — скільки ще вона триватиме?
— По області у нас є 98 інспекторів, а споживачів – більше 220 тисяч. Об’єм робіт великий. А тому в часі все затягується. Наразі ситуація частково вже вирівнялася, а тому до початку опалювального сезону повинна бути врегульована, — каже начальник відділу інспектування. Він висловив припущення: зафіксована вартість газу сприятиме тому, що непорозуміння з показами газових лічильників припиняться. Мовляв, споживач бачитиме, що вартість газу стабільна і тому не розглядатиме якихось варіантів передачі інших показників, аніж фактичних.
Разом з тим у «Волиньгазі» наголошують, що передати дані про використаний природний газ споживачі можуть багатьма способами: через мобільні додатки, вайбер, особистий кабінет. Якщо у когось немає такої можливості, це можна робити по телефону. А коли є бажання провести інвентаризацію з фотофіксацією, то можна звернутися у клієнтський простір з відповідною заявою – тоді це зробить контролер чи інспектор.

Тетяна ПРИХОДЬКО.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *