“Волиньгаз” проводить інвентаризацію показань лічильників газу на підставі фото
«Ось уже кілька місяців (березень, квітень, травень) отримую квитанцію на сплату за спожитий газ з відсутньою графою для показів лічильника. Більше того, плату мені нараховують за меншу кількість кубометрів, аніж я спожив. Як бути, коли покази, передані по телефону, до уваги не беруть?
В інших споживачів, які передають покази лічильника безпосередньо через особистий кабінет, система їх не приймає, “викидаючи” примітку “покази мають ознаки недостовірності».
Про ось таку ситуацію повідав журналістам «Полісся» Анатолій Дзенік із села Черче. Чоловік каже, що сільські пенсіонери, які практично не користуються Інтернетом, не знають, де їм знайти пояснення цьому та інформацію про те, що робити. А тому журналісти районки звернулися до компанії “Волиньгаз” і розпитали про ситуацію.
У пресслужбі газорозподільчої компанії пояснили, що причина – у проведенні інвентаризації показань лічильників. Із травня на Волині проводиться їх фотофіксація, щоб суми, нараховані до сплати, відповідали реальному споживанню.
Так, за словами начальника відділу інспектування АТ «Волиньгаз» Андрія Боярчука, газорозподільча компанія зводить баланс газу по споживанню вцілому в області.
— Потреба в інвентаризації виникла ось чому. Протягом минулого опалювального періоду ми мали різні ціни на природний газ. Також на початку опалювального сезону звучало, що різко зросте вартість блакитного палива. Тож деякі споживачі не передавали фактичні показники, а намагалися якось зменшити суми для оплати. Натомість протягом літнього періоду дуже часто передавалися завищені показники. І ось через таку маніпуляцію показаннями назріла проблема і постало питання про приведення фактичного використання газу до нарахованих сум у платіжках, — зауважив Андрій Боярчук.
Інвентаризацію проводять контролери «Волиньгазу». Але зробити це може і слюсар, майстер або інший працівник під час ремонту газового обладнання, при знятті лічильника на повірку тощо. Фахівці здійснюють фотофіксацію приладів обліку газу на мобільні телефони та миттєво передають показання до бази даних за допомогою додатку 104Mobile-контролер. Зауважимо, що при передачі показів лічильника в особистий кабінет кожен споживач може також підвантажити відповідне фото. Хоча в даному випадку, як зауважують громадяни, трапляються незручності: не завжди система працює як слід. Але інвентаризацію мають провести саме працівники газорозподільчої компанії. Результати цієї інвентаризації споживач може побачити в особистому кабінеті. І якщо виникла якась розбіжність показів лічильників газу з тими даними, які внесені в облікову систему, можна звернутися до клієнтського простору, щоб усунути її відповідно до певної процедури: проконсультуватися з менеджером, написати заяву, дочекатися контролера, який зніме показник та внесе в систему.
Разом з тим у «Волиньгазі» пояснюють, якщо споживач отримав рахунок, у якому вказано розрахункові, а не фактичні обсяги спожитого природного газу, це означає, що газорозподільче підприємство не отримало вчасно фактичні показання лічильника такого споживача. Тож наголошують, що показники повинні подавати з 1 по 5 число кожного місяця за попередній і саме операторам газорозподільчих систем. Оплату ж слід здійснювати до 20 числа.
Тетяна ПРИХОДЬКО.