Незалежна громадсько-політична газета

Європейські стандарти освіти впроваджені у Камінь-Каширському ВПУ

Минулого тижня тут відкрито перший у Волинській області
навчально-практичний центр сучасних харчових технологій для навчання здобувачів освіти з професій “кухар”, “кухар; кондитер”.

unnamed (3)Одним із пріоритетів діяльності Міністерства освіти і науки України у реформуванні професійно-технічної освіти визначено, зокрема, впровадження модернізації інфраструктури її закладів. Таким чином держава має намір вкотре довести престижність робітничих професій, готувати фахівців безпосередньо до потреб роботодавців.
Зауважимо, що ВПУ отримало фінансування на облаштування згаданого центру, попередньо перемігши у державному конкурсі проєктів із зміцнення матеріально-технічної бази профтехосвіти, до участі у якому зголосилися сто вісім закладів з усієї України. Втім, розглянувши усі пропозиції, виграв той, хто не побоявся бути новатором. Так, можливість закупити нове обладнання профільне міністерство надало саме Камінь-Каширському ВПУ. Слід зауважити, що навчально-практичний центр сучасних харчових технологій також пристосований для підготовки осіб із особливими освітніми потребами.

unnamed (6)Знакова для міста подія не залишила поза увагою представників обласної, районної та міської влади.
Зі словами привітань з нагоди відкриття центру виступили народна депутатка України Ірина Констанкевич, заступник голови Волинської ОДА Анатолій Костик, перший заступник очільника обласної ради Юрій Поліщук, начальниця управління освіти і науки облдержадміністрації Людмила Плахотна, директор обласного центру зайнятості Роман Романюк, голова Камінь-Каширської районої ради Віктор Сус, новопризначена керівниця райдержадміністрації Ольга Ващук, міський голова Віктор Пась, голова Волинського осередку асоціації кулінарів України Микола Наход.
На правах господаря із вітальною промовою звернувся до присутніх директор ДПТНЗ «Камінь-Каширське ВПУ» Анатолій Корінчук:
1unnamed (2)— Щиро тішуся тим, що нам вдалося втілити в життя давно виплекану ідею створення такого центру. До реалізації проєкту доклали максимум зусиль педагогічні працівники, майстри виробничого навчання, учні, сантехніки, тощо. Усі гуртом працювали на благо нашого дітища. Хтось уперше наносив декоративну шпаклівку під наглядом майстрів, інші викладали сотні квадратних метрів плитки, натхненно та злагоджено діяли наладчики харчового обладнання, електрики, господарська служба. Тож вихованці навчального закладу у достойних умовах набуватимуть практичних навичок. Крім того, на базі центру є можливість проводити перепідготовку незайнятого населення. Підвищити свій кваліфікаційний рівень тут зможуть і кухарі, які працюють у школах. Усім дякую за допомогу в реалізації прекрасного задуму.
unnamed (1)unnamed (4)Презентацію новоствореного центру продовжила екскурсією заступниця директора ВПУ з навчально-виробничої роботи Леся Гаврилюк. На площі двісті квадратних метрів зосереджені оздоблювальний цех, оснащений холодильною камерою зі спеціальною мармуровою поверхнею для охолодження кондитерських виробів, відділення для миття посуду, дегустаційна зала, дві кухні-лабораторії, роздягальня.
Представлене обладнання, згідно вимог безпеки та захисту здоров’я, є дороговартісним та виготовлене із якісних матеріалів. Тож готові до експлуатації, зокрема, параконвектомати, різні види грилю, пекарські шафи, індукційні плити, тістоміси, тістоформувальна машина. Тут є і овоскоп — апарат для контролю якості яєць, планетарні міксери, марміт для перших страв (для підтримки гарячого стану страв), апарат для корн-догів, картоплеочисна машина, слайсери, принтер для харчового друку, столовий посуд та кухонний інвентар.
unnamed (7)unnamed (5)Та найбільше вразила присутніх демонстрація приготування страв за технологією «су-від». Слово походить із французької мови та буквально означає «під вакуумом». Керівниця навчально-практичного центру Руслана Чирко провела майстер-клас, де наочно показала згадану методику приготування страви. Так, продукт, у даному випадку шматок м’яса, помістила у вакууматор, по тому — у воду, нагріту до сталої температури. Особливість технології «су-від» у тому, що страва готується при сталій температурі, немає контакту з повітрям, а отже зберігає смак, аромат та усі поживні речовини.
Відтак, окремі ресторатори, котрі прибули на екскурсію у ВПУ з Луцька, відмітили високий рівень матеріально-технічної бази центру та зауважили, що далеко не кожен із закладів ресторанного господарства, що провадять діяльність у великих містах, має можливість обладнати харчове виробництво бодай частиною від кількості того устаткування, яке тепер має наше ВПУ.
Леся МІНІБАЄВА.
Фото автора.

Please enter banners and links.

ПУБЛІКАЦІЇ

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *